Wtorek, 19 listopada 2019

imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

RSS

Najbardziej ruchliwa droga w Wodzisławiu ma nową nawierzchnię i sygnalizację

01.09.2016 18:49 | 3 komentarze | (q)

Zakończył się remont ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śl. na odcinku od skrzyżowania z ul. Wałową do ronda na przecięciu z ul. Matuszczyka. Działa już też sygnalizacja na przejściu dla pieszych w rejonie kościoła św. Herberta i Szkoły Podstawowej nr 10, a autobusy PKS powróciły na swoje pierwotne trasy.

Najbardziej ruchliwa droga w Wodzisławiu ma nową nawierzchnię i sygnalizację
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ulica Radlińska to jedna z bardziej ruchliwych dróg w centrum Wodzisławia Śl. Prowadzi od starówki do największych osiedli w mieście, a także wyprowadza ruch w kierunku Radlina i Rydułtów. Znajduje się przy niej kilka obiektów użyteczności publicznej, jak szkoły, kościół czy placówki usługowo – handlowe. Ulica jest też ważnym ciągiem komunikacyjnym pieszych. Od wczoraj na prawie półkilometrowym odcinku między Rondem Nowomiejskim a skrzyżowanie z ul. Wałową ma zupełnie nową nawierzchnię. To efekt inwestycji, która rozpoczęła się pod koniec lipca i obejmowała wymianę nawierzchni oraz chodników, a także regulację i budowę nowych wpustów kanalizacji deszczowej. Jej wykonawcą było konsorcjum Firmy Budowlanej D-Art (lider) oraz Przedsiębiorstwa Usług Technicznych INFRAGO.

Dzięki temu, że na drodze przywrócono normalną organizację ruchu, od dzisiaj autobusy linii 31 i 36 powiatowych przewozów pasażerskich obsługiwanych przez PKS w Raciborzu powróciły na „starą” trasę i obsługują przystanki, które w czasie remontu omijały, tj. Rybnicka-Dworzec Kolejowy, Jana Pawła II-„Dywyta”, 26 Marca-Biblioteka, Radlińska-ZSZ, Matuszczyka-Osiedle XXX-lecia, Matuszczyka-Skrzyżowanie.

Zgodnie z obietnicą jeszcze przed rozpoczęciem zajęć szkolnych uruchomiono również sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 10 i kościoła św. Herberta. To odpowiedź na wnioski mieszkańców, obawiających się o bezpieczeństwo dzieci i osób starszych przemieszczających się w tamtym rejonie. Za realizację tego zadania odpowiadała firma Sygnały Sp. z o.o. z Rybnika.

Łącznie obie inwestycje kosztowały 523,5 tys. zł, z czego 323,5 tys. zł wyasygnował Powiat Wodzisławski, a 220 tys. zł - Miasto Wodzisław Śl.