Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

1400 elementów, instrukcja i do dzieła - warsztaty Lego w RCK

05.08.2015 09:02 | 0 komentarzy | ż

Wakacje na półmetku, a w Raciborskim Centrum Kultury seria warsztatów jeszcze się nie kończy. Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się w tym roku warsztaty LEGO prowadzone przez Antoniego Dudę z Akademii Technicznej Małolata w Rybniku.

1400 elementów, instrukcja i do dzieła - warsztaty Lego w RCK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już nie po raz pierwszy warsztaty LEGO goszczą w RCK, jednak w tym roku cieszyły się one wyjątkowym zainteresowaniem, ponieważ była potrzeba utworzenia aż sześciu grup. Na czym polegają warsztaty i co się w ich trakcie powstaje? - Każdy z uczestników buduje według instrukcji podstawowy rodzaj robota LEGO Mindstorms z ponad 1400 elementów. Dzieci muszą wykonać robota mobilnego, czyli takiego, który będzie się poruszał i wykonywał odpowiednie zadania. Muszą więc go dodatkowo wyposażyć w czujniki, zaprogramować i napisać program, który będzie nim sterował - tłumaczył Antoni Duda, prowadzący warsztaty.

Jak podkreślał prowadzący, układanie robota ćwiczy cierpliwość i zręczność. Jest to także doskonała terapia dla dzieci niepełnosprawnych, ponieważ rozwija wyobraźnię i jest gimnastyką dla umysłu. A co skłoniło dzieci z Raciborza do wzięcia udziału w warsztatach?

- Biorę udział w warsztatach już trzeci rok z rzędu i gdyby mi się nie podobały, to nie było by mnie tutaj. Jest to doskonała zabawa i super sposób na spędzenie czasu - powiedział Kamil. Wydaje się, że zajęcia przyciągnęły w szczególności chłopaków, ponieważ w starszej grupie była tylko jedna przedstawicielka płci pięknej. - Nawet dobrze się czuję w tym gronie, nie pierwszy raz jestem jedyną dziewczyną na tego typu zajęciach. Warsztaty są bardzo fajne, już drugi raz biorę w nich udział i jeśli wykonuje się robota według instrukcji krok po kroku, to wcale nie jest trudne - stwierdziła Martyna.