Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Jarosław Armatys z II LO wyróżniony w Warszawie

16.06.2015 09:09 | 0 komentarzy | ż

W drodze do sukcesu Jarek wykorzystał m. in. swoje doświadczenia z prac w Młodzieżowej Radzie Miasta Racibórz oraz z udziału w ogólnopolskim projekcie Korba, realizowanym od lat w II LO.

Jarosław Armatys z II LO wyróżniony w Warszawie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jarosław Armatys, tegoroczny maturzysta II LO w Raciborzu został finalistą VI Ogólnopolskiego Konkursu „Talent za Talent”, organizowanego przez Stowarzyszenie „Cognitis”. Finałowe prezentacje i rozdanie nagród miało miejsce 10 czerwca br. w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej, w obecności minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która pełniła również rolę jurora.

Celem konkursu było wyłonienie młodych ludzi, którzy wyróżniają się aktywnością społeczną, zdolnościami przywódczymi, osiągnięciami naukowymi, zaangażowaniem na rzecz swojego otoczenia.

Konkurs miał 4-etapowy przebieg i rozpoczął się jeszcze w marcu tego roku. Jarek znalazł się w finałowej siódemce, która rywalizowała w zakresie assessment center, rozmów kwalifikacyjnych i prezentacji na wybrane tematy. W drodze do sukcesu Jarek wykorzystał m. in. swoje doświadczenia z prac w Młodzieżowej Radzie Miasta Racibórz oraz z udziału w ogólnopolskim projekcie Korba, realizowanym od lat w II LO.

- To, co robicie, jest bardzo ważne. Dzięki wam, dzięki waszym działaniom, świat z pewnością zaczyna się ruszać – powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska, szefowa MEN, nawiązując do myśli Arystotelesa: Żeby poruszyć świat, trzeba najpierw ruszyć się samemu”.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, fot. men.gov.pl

Ludzie:

Joanna   Kluzik-Rostkowska

Joanna Kluzik-Rostkowska

Joanna Grażyna Kluzik-Rostkowska (ur. 14 grudnia 1963 w Katowicach), posłanka na Sejm VI i VII kadencji.