Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Kultura

Warsztaty tańca i spektakl Farfurka Królowej Bony, czyli majówka na zamku

02.05.2015 10:53 | 0 komentarzy | ż

W piątkowe popołudnie 1 maja 2015 r. o godz. 17.00 na scenie plenerowej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbyły się warsztaty taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzone przez tancerzy Baletu Dworskiego Sotto le Stelle.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwie godziny później w domu książęcym w sali konferencyjnej dawnej siedziby Piastów odbyło się widowisko - spektakl pt. „Farfurka Królowej Bony” w wykonaniu Floripari - Zespołu Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu. Oba wydarzenia odbyły się w ramach obchodów Roku Mieszka IV Laskonogiego - księcia raciborskiego i władcy Polski. Organizatorami Majówki 2015 był Zamek Piastowski w Raciborzu i Raciborskie Centrum Kultury. W trakcie imprezy przez zamkowe wnętrza i dziedziniec przewinęło się około 140 osób.

Zespół Floripari, utworzony został przez absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Królewskiego Konserwatorium w Hadze. Zespół jest związany z Zamkiem Królewskim na Wawelu w Krakowie i występuje w nim na co dzień; prowadzi aktywną działalność biorąc udział w festiwalach i koncertach w Polsce i za granicą (Anglia, Bułgaria, Francja, Litwa, Mołdawia, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Szkocja, USA, Włochy). Realizuje także własne, interesujące projekty we współpracy z uznanymi artystami i zespołami muzyki dawnej. Przy wielu okazjach muzycy występują w strojach historycznych, co nadaje ich koncertom dodatkowy walor interesującego widowiska.

źródło: zamekpiastowski.pl