Poniedziałek, 23 lipca 2018

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Nowa siedziba władz w Kuźni Raciborskiej

14.02.2015 14:00 | 1 komentarz | woj

Podczas omawiania projektu tegorocznego budżetu, burmistrz Paweł Macha zapowiedział plany przeprowadzek jednostek organizacyjnych miasta.

Nowa siedziba władz w Kuźni Raciborskiej
W tym budynku za kilka lat pomieszczą się jednostki organizacyjne miasta i gminy Kuźnia Raciborska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarówno magistrat jak i MOPS, lecznica, Caritas czy ZGKiM mają się pomieścić w budynku byłej szkoły przy ul. Arki Bożka. – Ma to na celu zracjonalizowanie wydatków na utrzymanie jednostek organizacyjnych. To będzie dla nas wielki wydatek, ale na jego poparcie podam kilka danych – wprowadził radnych w temat.

Według obliczeń referatu finansów, obecnie utrzymanie wszystkich budynków tychże jednostek pochłania 400 tys. zł rocznie. Połączenie ich w jednej siedzibie dałoby oszczędności rzędu 350 tys. zł. – O tyle możemy zmniejszyć nasze wydatki i o tyle zasilić fundusze inwestycyjne – wyjaśnił burmistrz Macha.

Sama koncepcja zaaranżowania budynku po szkole na potrzeby urzędów oraz inne prace architekta mają kosztować w granicach 16 tys. zł. Na razie nie wiadomo, które jednostki miałyby znaleźć się na parterze, a które na piętrze. Ich przeprowadzki mają się odbywać etapami, nawet w odstepach rocznych. Nie wiadomo czy nie okaże się niezbędna budowa windy, choć wiadomo, że to bardzo kosztowna sprawa. burmistrz zapowiedział, że jeśli okaże się to niezbędne, to będzie szukać możliwości dofinansowania z zewnątrz.

Podczas dyskusji nad budżetem Paweł Macha zapowiedział, że będzie dążyć do zakończenia wszystkich inwestycji rozpoczętych za czasów jego poprzedniczki. Te zadania są kosztochłonne, lecz, jak podkreślił burmistrz, nie chce dopuścić aby praca i wkład w nie włożone zostały zmarnowane. Być może to jest wskazówka, że przeprowadzka do nowej siedziby może się odwlec w czasie.

(woj)