Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Szlachetna Paczka 2014 Racibórz: zgłoś się do projektu i zostań wolontariuszem

08.09.2014 14:00 | 0 komentarzy | żet

Poznałyśmy się z Anną Jaśkowiak rok temu przy ubiegłorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Jadąc razem na szkolenie nie podejrzewałyśmy, że połączy nas tak silna wieź. Później potoczyło się już samo - wspólne ruszanie do rodzin, szukanie dobroczyńców i darczyńców, wspólnie przeżyty finał i rozwożenie paczek - pisze Anna Cieśla, zachęcając do wolontariatu.

Szlachetna Paczka 2014 Racibórz: zgłoś się do projektu i zostań wolontariuszem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Złączył nas wspólny cel, ale tak naprawdę to była przyjaźń, która ewaluowała w trakcie edycji, jesteśmy jak tandem - napędzamy się wzajemnie i dlatego postanowiłyśmy w tym roku poprowadzić drużynę. Cel postawiłyśmy sobie wysoki - zgromadzenie 32 wolontariuszy (w ubiegłym roku było ich 23), co przełoży się na liczbę odwiedzonych rodzin. Być możne nawet 130. Mądra pomoc dla wielu mieszkańców naszego miasta i okolic - tego chcemy. Przed nami dużo pracy, a czasu coraz mniej. Czy się uda? Wierzymy w to!

Na dziś mamy zgłoszenia od siedmiu chętnych do włączenia się w akcję osób. Stąd nasza obawa, że raciborscy wolontariusze nie zdążą się zebrać do pierwszego szkolenia, które odbywa się już po 20 września.

Apelujemy więc do wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 lat i chcą razem z nami wnieść swój wkład w raciborską odsłonę Szlachetnej Paczki, by weszli na stronę www.superw.pl, odszukali na liście Racibórz i wypełnili arkusz zgłoszeniowy. Pamiętajcie, że powinniście otrzymać maila z informacją zwrotną o prawidłowym zgłoszeniu. Jeśli wiadomość do was nie dojdzie, spróbujcie jeszcze raz lub zgłoście to do nas na facebooku Szlachetna Paczka Racibórz. Tam też można śledzić na bieżąco nasze wzloty i upadki.

Wolontariat to ciężka praca, której towarzyszą wielkie emocje, ale jeżeli ktoś ma w sobie empatię i chęci, powinien spróbować... Przeżycia mogą wnieść dużo więcej niż wkład własny. Nam pozostała przyjaźń, pokora i jeszcze większa chęć do działania, wszystko okraszone cudownymi wspomnieniami.

Prosimy również o  historie rodzin potrzebującychz którymi mają Państwo kontakt, pamiętając jednak o Ustawie o ochronie danych osobowych przypominamy, że nie wolno przekazywać adresu bez zgody rodziny. Dlatego kontaktując się z liderem pod adresem mailowym an_ciesla@wp.pl otrzymacie Państwo formularz zgłoszenia do projektu, czyli zgodę wstępną. Członek rodziny, który wyraża zgodę na włączenie do projektu Szlachetna Paczka powinien złożyć na nim swój podpis oraz wpisać swój adres. Dopiero podpisana zgoda uprawnia wolontariuszy do spotkania się z rodziną, podczas którego mogą oni dokonać diagnozy jej sytuacji i podjąć decyzję o włączeniu jej do projektu.

Liczymy na Państwa wsparcie i wierzymy, że współtworzenie projektu Szlachetna Paczka przyniesie Państwu radość i satysfakcję.

Anna Cieśla, Lider Rejonu Racibórz Projektu SZLACHETNA PACZKA