Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Wernisaż wystawy „Portret sugestywny - życiowa lekcja”

Start 06.09.2019 o godz. 17:00 wstęp wolny

6 września o godz. 17.00 w punkcie halo! Rybnik odbędzie się otwarcie ekspozycji, której bohaterami są członkowie Domu Senior + w Rybniku oraz ich historie.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Halo! Rybnik

Rybnik

Zakład Fotograficzny STUDIO ISO oraz Dzienny Dom Senior + w Rybniku zapraszają na wernisaż wystawy poświęconej rybnickim seniorom. Głównym motywem wystawy są opisane historie Seniorów, ich doświadczenia zawodowe, więzi rodzinnych oraz porównanie czasów dawnej młodości.

Wystawa zrealizowana została na potrzeby Rybnickich Dni Seniora przy współpracy z Agnieszką Urbaś (głównym pomysłodawcą i realizatorem, fotografem i psychoterapeutą).

Tak mówi A. Urbaś:

- Pomysł, aby uwiecznić ciekawe historie seniorów zrodził się , w momencie gdy podjęłam pracę w dziennym Domu Senior + w Popielowie. KAŻDY z Seniorów ma swoją własną, oryginalną historię.

Postanowiłam więc w ramach prowadzonych spotkań rozwinąć terapię wizerunkową.

Fotografoterapia daje ogromne możliwości, usprawnia nie tylko komunikację terapeutyczną, ale i procesy zmiany oraz rozwoju. Pokazywanie zdjęć i opowiadanie własnych, nieraz trudnych historii, ma działanie lecznicze – przynosi ulgę, zmniejsza cierpienie, zachęca do refleksji. Fotografoterapię można zastosować w psychoterapii, counsellingu, coachingu, pracy socjalnej czy resocjalizacji . Fotografoterapia sprawdza się zarówno w indywidualnej relacji z klientem, jak i podczas pracy z grupą. Do tej wystawy zaprosiłam również Seniorów spoza środowiska Dziennego Domu, których historie są również ciekawe. 

Fundacji „Byle do wiosny”:

Podopiecznymi są osoby po 60 tym roku życia w Dziennym Domu Senior + w Rybniku –Popielowie przy ul. Konarskiego 49.

Dzienny Dom Senior + oferuje szeroki wachlarz usług:

-posiłki , masaże, warsztaty zajęciowe, miejsce do relaksu i odpoczynku oraz stałą opiekę wykwalifikowanego personelu.

Placówka czynna jest w godz.8.00- 16.00. Aby skorzystać z jej usług należy skontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rybniku (ul. Żużlowa 25), tel. 324399317 lub najbliższym Punktem Terenowym.

fot. Agnieszką Urbaś

/Materiały prasowe/