Sobota, 15 grudnia 2018

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Raciborzu

Start o godz. 10:00, trwa od 14 do 16 listopada cena biletu: 0-39

X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zbliża się wielkimi krokami. W tym roku przypada od 13 do 19 listopada.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamek Piastowski w Raciborzu

Racibórz, Zamkowa 2

Powiat Raciborski, w tym Zamek Piastowski w Raciborzu, Starostwo Powiatowe i Powiatowy Urząd Pracy już po raz kolejny wpisują się w ogólnopolski program przedsięwzięć związanych ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości. Ta międzynarodowa kampania ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery. Kto zatem opowie o swoim pomyśle na biznes i jego realizacji? Zapoznaj się z programem!!!

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark.

- Wypracowany na przestrzeni lat model współpracy z Partnerami przyczynił się do ogromnego sukcesu Tygodnia Przedsiębiorczości. Co roku polska edycja ŚTP jest jedną z największych na świecie. ŚTP to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Obecnie w inicjatywę włącza się ponad 160 państw na całym świecie. Koordynatorem ogólnopolskim jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, a płaszczyznę do międzynarodowych dyskusji oraz przepływu know-how zapewnia Global Entrepreneurship Network wraz z Fundacją Kauffmana (US). GEN każdego marca organizuje Światowy Kongres Przedsiębiorczości, który jest spotkaniem dla wszystkich koordynatorów krajowych i kluczowych partnerów. Jest okazją do podzielenia się dobrymi praktykami i nawiązania relacji z licznym partnerami z zagranicy. Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości stara się budować wokół ŚTP społeczność ludzi, którzy reprezentują różne sektory i branże i chcą działać razem na rzecz zwiększania innowacyjności i przedsiębiorczości Polek i Polaków.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu – szczegółowy program wydarzeń

14 listopada (wtorek) godz. 10.00 – 13.00

- Spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami.

15 listopada (środa) godz. 10.00 – 13.00

10.00 – 11.00 „Cudzoziemcy a możliwości rozwoju firmy”:

- zatrudnianie cudzoziemców w polskich firmach;

- współpraca transgraniczna;

- procedura uproszczona;

- prezentacja Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu o szczegółowej procedurze dot. zatrudniania cudzoziemców;

- prezentacja wybranej Agencji Zatrudnienia o skali zatrudniania cudzoziemców.

11.00 – 12.00 Biuro usług rozwojowych i możliwości pozyskania dofinansowania na szkolenia pracowników – Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

12.00 – 13.00 „Zaprezentuj swój biznesplan” – rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego pomysłu na przedsięwzięcie o charakterze biznesowym, który jest przeznaczony dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych powiatu raciborskiego - prezentacja najlepszego pomysłu.

16 listopada (czwartek) godz. 8.30 – 14.00

Przygotowanie, moderacja Grzegorz Wawoczny - prawnik, redaktor, wydawca, pracownik IKF PWSZ Racibórz, autor książek nt. historii Śląska.

8.30 – 10.30

- Firmy rodzinne w Raciborzu. Od biznesu rodzinnego do wielkich biznesów;

- MIESZKO S.A. Od laboratorium do sklepowej półki, obszary działalności międzynarodowej spółki w aspekcie planowania rozwoju zawodowego;

- Warsztaty – przygotowanie słodyczy przez specjalistów MIESZKO S.A. oraz uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 i Nr 2 w Raciborzu.

10.30 – 12.00 Spotkanie z prezesem MIESZKO S.A. Igorem Jelińskim.

12.00 – 14.00

- Firmy rodzinne w Raciborzu. Od biznesu rodzinnego do wielkich biznesów;

- MIESZKO S.A. Od laboratorium do sklepowej półki, obszary działalności międzynarodowej spółki w aspekcie planowania rozwoju zawodowego;

- Warsztaty – przygotowanie słodyczy przez specjalistów MIESZKO S.A. oraz uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 i Nr 2 w Raciborzu.

Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza do udziału w warsztatach

Szukasz ciekawego miejsca na wakacje, weekend a może na jednodniowy wypad? Dobrze trafiłeś! Zamek Piastowski w Raciborzu już od 16 października br. zaprasza zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe do udziału w warsztatach. To tu na zamku w Raciborzu nasze marzenia z dzieciństwa mogą się ziścić. Poznajcie szczegóły!!!

Tutaj poznasz księcia, przymierzysz szaty księżniczki, zostaniesz królem a nawet rycerzem. Zwiedzając zamek zajrzysz m. in. do Śląskiego Sherwood a także odwiedzisz jedyną w Polsce tak wszechstronną wystawę o więziennictwie. Zamek Piastowski w Raciborzu, to nie tylko wystawy stałe i czasowe to także miejsce, w którym możecie wziąć udział w warsztatach! Co proponujemy?

Warsztaty:

1) płatnerskie, ceramiczne, plastyczne dla dzieci przedszkolnych 4-6 lat 

(grupa min. 20 os., czas ok. 1,5-2 godz.) / 25,00 zł.

3) plastyczne dla dzieci szkolnych, młodzieży i dorosłych 

(grupa min. 20 os., czas ok. 1,5-2 godz.) / 39,00 zł.

Szczegółowa oferta warsztatów TUTAJ:

Pobierz oferta_calorocznych_zajec.pdf (format pdf, rozmiar ~175.12 k)

http://www.zamekpiastowski.pl/files/oferta_calorocznych_zajec_1507320027.pdf

UWAGA! Zainteresowane grupy udziałem w warsztatach prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: promocja@zamekpiastowski.pl. Warsztaty są płatne, zgodnie z cennikiem dostępnym tutaj: http://www.zamekpiastowski.pl/site/index/181.html. Na życzenie wystawiamy również faktury.