Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Msza Trydencka w Wodzisławiu

Start 26.03.2017 o godz. 13:00 wstęp wolny

W najbliższą niedzielę to jest 26 marca A.D.2017 o godz. 13.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim zostanie odprawiona Msza święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego zwana” Trydencką”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Będzie to IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare (Radości). Nazwa pochodzi od pierwszych słów Antyfony na wejście – Laetare, Ierusalem… (Wesel się Jeruzalem…). Niedziela ta rozpoczyna drugą połowę Wielkiego Postu, dlatego też określa się ją jako śródpostna. W czasach średniowiecza nazywano ją niedzielę róż, bo w tym dniu obdarowywano się kwiatami róży a tradycyjnie papież poświecą złotą różę, którą otrzymują zasłużeni dla Kościoła. W liturgii używa się koloru szat różowego albo jak przez cały ten okres, fioletowego. Można wyjątkowo w tą niedziele ozdabiać ołtarz kwiatami. „Stara” Msza św. jest sprawowana w Wodzisławiu Śląskim w każdą czwartą niedzielę miesiąca w „starym” kościele w Wodzisławiu Śląskim. Msza św. jest odprawiana przez ks. prob. dr Adam Tonderę, proboszcza z Rybnika- Popielowa.

Zapraszamy wszystkich wiernych na tą wyjątkową Mszę Świętą do wodzisławskiej, pięknej neogotyckiej świątyni. Taka msza to jedyna tego typu liturgia sprawowana na Ziemi Wodzisławskiej. Bezpłatne mszaliki wodzisławskie łacińsko – polskie i inne pomoce liturgiczne dostępne są przed każdą łacińską Mszą św.

Informacje na plakatach w Galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej “Art Wladislavia”, Rynek 20, Wodzisław Śląski

Więcej informacji można znaleźć na stronach wodzisławskiego środowiska wiernych tradycji łacińskiej

http://trydencka-wodzislaw.blogspot.com/