Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Maluchy w Krainie Dźwięku

Start 26.03.2017 o godz. 15:30 cena biletu: 15/25

„Maluchy w krainie dźwięku” zapraszają na kolejny, wiosenny już koncert! Dla niemowląt, maluszków i przedszkolaków przygotowano atrakcyjny program muzyczny i inspirowane nim zabawy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborskie Centrum Kultury

Racibórz, Chopina 21

26 marca, godz. 15.30 – „Maluchy w krainie dźwięku – „Dookoła świata”

Bilety w cenie 25 zł – dorośli, 15 zł – dzieci do nabycia: ON-LINE – www.rck.com.pl oraz w kasie RCK. Rezerwacje: tel. 32 412 32 45.

Więcej informacji na stronie internetowej www.rck.com.pl oraz profilu „Maluchów” na Facebooku: https://www.facebook.com/maluchywkrainiedzwieku/


„Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są według teorii amerykańskiego psychologa muzyki - prof. Edwina E. Gordona.

W myśleniu gordonowskim ważne miejsce zajmuje uczenie się poprzez kontrast i różnicowanie, dlatego w marcowym koncercie „Maluchy…” wyruszą w zaskakującą różnorodnymi klimatami i rytmami muzyczną podróż po świecie. Nasi milusińscy usłyszą włoskie O sole mio, argentyńskie tango, angielskiego walca, melodie irlandzkie i polskie. W urozmaiconej zabawą podróży towarzyszyć im będą muzycy filharmonii i orkiestr, doświadczeni pedagodzy: Dorota Banaś – skrzypce, śpiew, prowadzenie, Szymon Gołąbek - gitara, Ronald Tuczykont - kontrabas, Jarosław Spałek – trąbka.

Swobodnej, sprzyjającej słuchaniu i zabawie atmosferze sprzyjać będzie specjalnie zaaranżowana przestrzeń.  Na kolorowych materacach, kocykach i poduchach publiczność usiądzie wspólnie z muzykami. Także czas trwania koncertów dostosowany jest do możliwości małych odbiorców i nie przekracza 45 minut. Na zakończenie jest okazja do spotkania z muzykami i przyjrzenia się instrumentom z bliska.

Opiekę realizacyjną nad koncertami sprawuje Grażyna Miczka.