Wtorek, 28 września 2021

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Lato w teatrze: Pippi Pończoszanka

Start o godz. 15:00, trwa od 07 do 08 sierpnia wstęp wolny

Dom Kultury Boguszowice tego lata odwiedzą niezwykli goście. 7-8 sierpnia przy kładce łączącej Boguszowice Stare z Osiedlem stanie cyrkowy namiot załogi projektu Pippi Pończoszanka, który jest elementem programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie pn. Lato w teatrze. Program jest finansowany z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a udział uczestników w projekcie jest bezpłatny. W związku z limitem miejsc, obowiązują wejściówki.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sekretariacie Domu Kultury Boguszowice właśnie ruszyła I tura rozdawania darmowych zaproszeń – szczęśliwcom (w wieku 6-12 lat), którym uda się z niej skorzystać, oprócz wejścia na spektakl wraz z opiekunami, przysługiwać będzie także miejsce na warsztatach, które odbędą się we wtorek, 7 sierpnia o godzinie 15:00 w boguszowickim domu kultury. Na ich zakończenie planowany jest przemarsz ulicami dzielnicy i minikoncert w Wozie Metafizycznym, który zaparkuje pod starym hotelem przy ulicy Patriotów.

Spektakl o Pippi szczęśliwi posiadacze darmowych wejściówek (które odebrać można w sekretariacie Domu Kultury Boguszowice) zobaczą 8 sierpnia o 18:00 w cyrkowym namiocie przy kładce pomiędzy Boguszowicami Osiedlem i Starymi Boguszowicami. „To niesamowite objazdowe przedstawienie od 2013 roku zdążyło już odwiedzić ok. 60 miejscowości – ogromnie nas cieszy, że dołączają do nich również Boguszowice!”, mówi Izabela Karwot, dyrektor Domu Kultury Boguszowice. Na zakończenie emocjonującego spotkania z Pippi Pończoszanką zagra towarzyszący projektowi zespół Bura Kura.