Niedziela, 19 maja 2019

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

KAC – wielki finał

Start 14.12.2017 o godz. 18:00 wstęp wolny

reatywni Anty Chlaniu to wyjątkowy i ambitny projekt Fundacji PGE Energia Ciepła skierowany do dzieci i młodzieży, który połączył warsztaty tańca, spotkania profilaktyczne, weekendowe wyjazdy treningowe oraz pracę na profesjonalnym planie filmowym. Inicjatywę wsparło Miasto Rybnik.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tematem przewodnim projektu jest profilaktyka antyalkoholowa, realizacja zajęła

10 miesięcy, a zwieńczeniem pracy będzie uroczysta gala i projekcja filmu, która odbędzie się 14 grudnia o godzinie 18:00 w Fundacji PGE Energia Ciepła.

Całe przedsięwzięcie jest środkiem przedstawiającym problem alkoholizmu, podany

w sposób przystępny dla widza dorosłego, jaki i dla młodzieży, która niechętnie słucha wykładów.

Treningi trwały od marca, a efektem ciężkiej pracy tancerzy, trenerów jest film, który

w późniejszym czasie posłuży, jako narzędzie do stworzenia nowoczesnego i atrakcyjnego programu lekcji profilaktycznych.

Scenariusz do filmu powstał w oparciu o prawdziwe historie trzech kobiet, które doświadczyły choroby alkoholowej na własnej skórze. Doświadczenia głównych bohaterek były źródłem inspiracji do powstałych choreografii tanecznych, a odmienność ich charakterów i życiowych historii jest doskonałym przykładem do rozważań na temat negatywnych skutków nadużywania alkoholu.

W marcu odbył się casting, na który zgłosiło się ok. 50 osób w wieku od 5 do 18 lat. Ostatecznie w filmie nakręconym i zmontowanym przez Hole Films zagrało 25 młodych tancerzy.

Uczestnicy projektu podczas wielkiego finału zaprezentują również mini spektakl taneczny.