Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Gallileous na żywo z Wodzisławskiego Centrum Kultury

Start 17.06.2020 o godz. 20:00 wstęp wolny

Scena Wodzisławskiego Centrum Kultury zabrzmi mocnym gitarowym graniem. Wszytko to w ramach akcji #siećzkulturąwdomu, którą placówka z powodzeniem realizuje od marca, a teraz poszerza o nowe wydarzenia kulturalne na żywo. Już w środę, 17 czerwca, o 20:00 będziemy mieli okazję dać się ponieść muzycznym emocjom. Podczas internetowej transmisji na żywo usłyszymy i zobaczymy koncert grupy Gallileous.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

To kolejna propozycja WCK na czas pandemii. Tym razem, podczas internetowej transmisji na żywo, wodzisławska grupa bez wątpienia dostarczy fanom wielu doznań, a to za sprawą energicznych, hipnotyzujących, gitarowych kompozycji. Lepszego, iście rockowego środka tygodnia nie sposób sobie zaplanować. Gallileous z sukcesami promuje swój ostatni album „Moonsoon”. Single, będące wspólnym dziełem Anny Pawlus, Tomasza Stońskiego, Pawła Cebuli i Michała Szendzielorza, goszczą na listach przebojów rozgłośni radiowych. Grupa niegdyś silnie związana z polską sceną doom metalową, od kilku lat koncentruje swe muzyczne ambicje wokół space rocka, hard proga czy psychodelicznego rocka lat 70-tych. I tym zyskuje coraz większe zainteresowanie słuchaczy.

- W najbliższą środę, 17 czerwca wspólnie z Wodzisławskim Centrum Kultury organizujemy pierwszy tego typu w tej placówce live stream, czyli koncert bez udziału publiczności, jednak transmitowany online w zasadzie na cały świat. Bardzo dziękujemy dyrektorowi WCK za zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu. Cieszymy się, że będziemy mogli - mamy taką nadzieję - zainaugurować swoisty cykl tego rodzaju koncertów, które w ostatnim pandemicznym okresie stały się niezwykle popularne. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć utwory z naszych ostatnich dwóch albumów "Stereotrip" i "Moonsoon". Serdecznie zapraszamy przed monitory! - zachęca Gallileous.

Dacie się porwać? Koneserzy dobrych dźwięków takiej sposobności nie powinni sobie odmówić. Muzycy czerpią inspiracje z wielu doznań, cyzelują je i dobierają adekwatnie do tego, co chcą zaoferować słuchaczom. Aktualnie definiuje ich najnowsza płyta „Moonsoon”. Ale nie tylko utworami z tego krążka zaczaruje Was Gallileous, o czym przekonacie się już za tydzień.

- Jeszcze nie otwieramy się na koncerty z publicznością, ale zachęcamy do oglądania naszych wydarzeń kulturalnych na żywo w internecie. Akcja #siećzkulturąwdomu rozwija się i w jej ramach chcemy być nadal razem z odbiorcami naszych kulturalnych propozycji w trudnym czasie epidemii. Cieszę się, że Gallileous przyjął zaproszenie do inauguracji nowej odsłony akcji, co sprawi, że rozpoczniemy ją z mocnym akcentem. Już teraz zapraszam też na kolejne wydarzenia na żywo z WCK, o których będziemy informować na bieżąco - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wydarzenie organizują Wodzisławskie Centrum Kultury i Gallileous.

/Materiały prasowe/