środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

O UE debatowali politycy prawicy. Nelli Rokita na sali

17.05.2014 10:38 | 2 komentarze | eos

Debatę z kandydatami do Parlamentu Europejskiego w raciborskim Zamku Piastowskim zorganizowało Stowarzyszenie Dobro Ojczyzny.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczestnikami spotkania byli: reprezentujące PiS Izabela Kloc – poseł na Sejm RP i Barbara Dziuk – radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Artur Zawisza – lider listy śląskiej Ruchu Narodowego, Tadeusz Cymański – eurodeputowany, kandydat Solidarnej Polski do Parlamentu Europejskiego oraz Wiesław Lewicki z Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego.

Poza zasadniczym pytaniem, po co wybierają się do Parlamentu Europejskiego, kandydaci odpowiadali na pytania dotyczące przyszłości Unii Europejskiej, istniejącego w niej deficytu demokracji, polityki klimatyczno-energetycznej, rynku pracy i emigracji zarobkowej, przemysłu w Europie i Polsce oraz nierównego traktowania polskich rolników. Specjalnym gościem spotkania była Nelli Rokita, która zasiadła na widowni. Z poglądów na sprawy Polski w europejskiej wspólnocie odpytywał kandydatów prezes Stowarzyszenia Dobro Ojczyzny Józef Sadowski.

Uczestników debaty łączył stosunek do wartości chrześcijańskich, rodzinnych i gender, dzielił do kwestii trwania Unii Europejskiej i jej przyszłości.

Więcej w najbliższym numerze "Nowin Raciborskich".