Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Rybnik oraz powiaty raciborski, rybnicki i wodzisławski kwalifikują się do czerwonej strefy

22.10.2020 10:56 | 3 komentarze | żet

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział 21 października, że podczas dzisiejszego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego będzie rekomendował wprowadzenie w całej Polsce obostrzeń sanitarnych czerwonej strefy. Z obliczeń analityka Piotra Tarnowskiego wynika, że nawet jeśli rząd nie sięgnie po tak drastyczną metodą w walce z epidemią koronawirusa, to sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie i tak kwalifikuje nas do czerwonej strefy.

Rybnik oraz powiaty raciborski, rybnicki i wodzisławski kwalifikują się do czerwonej strefy
Wykonanie Piotr Tarnowski (tarnowski.info). Mapa z podziałem na powiaty autorstwa Michała Rogalskiego (bit.ly/covid19_powiaty).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Analityk Piotr Tarnowski opiera się na przyroście liczby zakażeń koronawirusem w okresach 3 i 14-dniowym, a następnie odnosi te wartości do liczby ludności. Na tej podstawie przewiduje, w których miastach na prawach powiatu oraz powiatach ziemskich najprawdopodobniej zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia sanitarne.

Z wyliczeń P. Tarnowskiego wynika, że sytuacja epidemiologiczna w powiatach raciborskim, rybnickim, wodzisławskim oraz Rybniku kwalifikuje nas do wprowadzenia obostrzeń sanitarnych czerwonej strefy. Lepiej jest w Jastrzębiu-Zdroju oraz Żorach.

Jednak niewykluczone, że od soboty 24 października obostrzenia sanitarne czerwonej strefy będą obowiązywać w całym kraju. Opowiada się za tym premier Mateusz Morawiecki (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Decyzja ma zapaść i zostać ogłoszona jeszcze dziś (22 października). Poinformujemy o tym niezwłocznie.