Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

13 interwencji w godzinę. Strażacy usuwali skutki wichury w powiecie raciborskim

17 stycznia strażacy z powiatu raciborskiego odnotowali 19 interwencji - od Babic, przez Czerwięcice, Gamów, Kornice, Kuźnię Raciborską, Pawłów, Pietrowice Wielkie, Racibórz, Rudę Kozielską, Rudyszwałd, Szonowice na Żerdzinach kończąc.

13 interwencji w godzinę. Strażacy usuwali skutki wichury w powiecie raciborskim
Wichura uszkodziła ogrodzenie Centrum Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie (fot. OSP Rudyszwałd).

Poniedziałkowa służba strażaków rozpoczęła się stosunkowo spokojnie. 10.00 przyniosła alarm z instalacji wykrywania pożarowego w Kauflandzie przy ul. Podwale w Raciborzu. Okazało się, że przyczyną zdarzenia była wymiana pieca w piekarni. Następnie strażacy interweniowali na rondzie Solidarności. Zgłoszenie dotyczyło substancji ropopochodnej na jezdni.

Skutki wichury

Kolejne interwencje mają związek z wichurą, która uderzyła w powiat raciborski między 13 a 14. Interwencje dotyczyły usuwania połamanych konarów oraz drzew, które zwaliły się na jezdni, a także naderwanego fragmentu pokrycia dachowego oraz zerwanego baneru. Doszło do nich w następujących miejscach:

Wszystkie wymienione interwencje odnotowano między 13.10 a 14.10. Tego dnia strażacy interweniowali również na ul. Szkolnej w Babicach oraz w Kornicach, gdzie również usuwali połamane przez wiatr konary drzew.

Dwa pożary

Ponadto strażacy ugasili również pożar szopy nad Psiną w rejonie ul. Nowej w Pietrowicach Wielkich. Przypuszczalnie ogień mogły zaprószyć dzieci, które widziano w pobliżu.

Kolejny pożar ugaszono przy ul. Raciborskiej w Rudzie Kozielskiej o 17.32. Zapłonowi uległa sadza w przewodzie kominowym. Pożar szybko opanowano, dzięki czemu udało się uniknąć uszkodzenia komina. Obyło się bez strat i osób poszkodowanych.

Artykuł powstał na podstawie informacji przekazanych redakcji Nowin przez bryg. Rolanda Kotulę, dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].