Piątek, 3 grudnia 2021

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Patrol

Pijany 19-latek sprawcą potrącenia 15-latki w Godowie. Jej stan jest krytyczny

20.09.2020 19:26 | 21 komentarzy | art

Wczoraj, 19 września około godz. 22, w Godowie na ul. Powstańców Śląskich doszło do potrącenia 15-letniej dziewczyny. Jej stan okazał się tak poważny, że na ratunek wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Sprawca zdarzenia, który zbiegł z miejsca wypadku, szybko znalazł się w rękach policji. Okazał się nim 19-latek, który był w stanie nietrzeźwości. 

Pijany 19-latek sprawcą potrącenia 15-latki w Godowie. Jej stan jest krytyczny
Do potrącenia nastolatki doszło na ul. Powstańców Śl. fot. OSP Łaziska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Około godz. 22.00 służby zostały wezwane na pomoc na ul. Powstańców Śl. w Godowie, gdzie miało dojść do potrącenia nastolatki. Na miejscu okazało się, że ranna wymaga reanimacji, którą rozpoczęli funkcjonariusze policji. Wkrótce na miejsce przybyły zastępy straży pożarnej - najpierw OSP Godów, OSP Łaziska i jednostka PSP z Wodzisławia. Akcję reanimacyjną od policjanta przejęli strażacy z Godowa, a następnie Łazisk. Został użyty defibrylator AED. Na pomoc wezwano również śmigłowiec LPR, który po kilkudziesięciu minutach wylądował na boisku w Godowie. Strażak z Godowa, z którym rozmawialiśmy, powiedział nam, że nastolatka została zabrana w krytycznym stanie do szpitala. - Siła uderzenia była tak duża, że poszkodowana została znaleziona kilkadziesiąt, może nawet około 100 metrów od miejsca, w którym ją potrącono - mówi nam strażak. Dodaje, że do wypadku doszło na oczach rodziny nastolatki, kiedy ta czekała na chodniku, by wsiąść do samochodu, którym kierowała matka. 

- Około godz. 22.00 kierujący samochodem marki skoda octavia, jadąc z kierunku Łazisk, nie zachował należytej ostrożności i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego potrącił wsiadającą do innego pojazdu 15-letnią dziewczynę, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia, porzucając przy tym pojazd. Przybyli na miejsca policjanci udzielili pierwszej pomocy poszkodowanej do czasu przyjazdu straży pożarnej, następnie podjęli czynności, mające na celu ustalenie tożsamości sprawcy tego zdarzenia. Sprawcą okazał się być 19-letni mężczyzna, który został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Jak się okazało, mężczyzna ten znajdował się w stanie nietrzeźwości. Odpowie m.in. za spowodowanie wypadku, jazdę pod wpływem alkoholu, nieudzielenie pomocy. Stan poszkodowanej na tę chwilę jest krytyczny - powiedział nam mł. asp. Patryk Błasik z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. 

Z naszych informacji wynika, że zatrzymany 19-latek to mieszkaniec Wodzisławia Śl., w ostatnim czasie zamieszkujący jednak u partnerki na terenie gminy Godów.