środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Patrol

Naćpany Szwed próbował przekupić policjantów

14.11.2019 09:02 | 1 komentarz | acz

21-letni obywatel Szwecji, kierujący samochodem marki Volvo i będący pod wpływem środka odurzającego, spowodował kolizję z innym uczestnikiem ruchu. W trakcie wykonywania czynności służbowych policjanci usłyszeli od młodego kierowcy propozycję korupcyjną.

Naćpany Szwed próbował przekupić policjantów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rzecz działa się 7 listopada około godziny 14.30 na ul. Kościuszki w Gliwicach. Policjanci sporządzili dokumentację kolizyjną, ale zainteresowali się czymś jeszcze – stanem psychofizycznym sprawcy. Mimo, że badania na zawartość alkoholu nic nie wykazały, policjanci przebadali młodego człowieka narkotesterem. Podejrzenia się potwierdziły: urządzenie wykazało obecność narkotyku. Wówczas kierowca zaczął proponować stróżom prawa łapówkę, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Gdy zorientował się, że policjanci jednak go zatrzymują, m.in. po to, by pobrać krew, zaczął ich znieważać i grozić.

W samochodzie zatrzymanego nie znaleziono przedmiotów zabronionych, ale przy nim samym zabezpieczono gotówkę, którą zabezpieczono na poczet poręczenia majątkowego.

Decyzją prokuratora obywatelowi Szwecji zatrzymano paszport. Mężczyzna został również objęty zabezpieczeniem w postaci poręczenia majątkowego. Czeka go teraz proces i wyrok.

Kodeks karny mówi: „Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

(acz)