środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Patrol

Fałszywa lekarka okradła mieszkańca Knurowa

04.10.2019 07:31 | 0 komentarzy | acz

Tym razem była to „lekarka”, ale jutro może być urzędnik z administracji, a pojutrze – doręczyciel. Oszuści i złodzieje pod różnymi postaciami starają się dostać do mieszkań upatrzonych osób. Ofiarami padają najczęściej ludzie samotni, starsi. Tak też było w środę w Knurowie.

Fałszywa lekarka okradła mieszkańca Knurowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę, 2 października około godziny 20.00 zgłoszono, że przed południem do mieszkania przy ul. Władysława Jagiełły weszła nieznana kobieta podająca się za lekarkę. Wykorzystując nieuwagę i demencję pokrzywdzonego, 77-latka ukradła mu 590 zł.

Oszustka wykorzystała też fakt, że knurowianin był w domu sam. Mówiła, że prawdopodobnie należy mu się świadczenie w postaci darmowych leków, po czym przeprowadziła „badania”, po których poprosiła o okazanie posiadanych banknotów. Jak przekonywała, te ze specjalną serią i numerami są gwarancją uzyskania wsparcia lekowego.

Schorowany człowiek udał się po swoje oszczędności i tym samym wskazał „lekarce” miejsce ich przechowywania. Co było dalej, łatwo się domyślić. Po odwróceniu uwagi starszego pana kobieta skradła gotówkę i szybko opuściła mieszkanie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Knurowie.

(acz)