środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Patrol

Policjanci uratowali samobójczynię. Wisiała już na drzewie

17.10.2018 06:20 | 0 komentarzy | acz

Zaalarmowany patrol ruszył w rejon gminy Pilchowice. Polecenie dyżurnego z knurowskiego komisariatu brzmiało: „ratujecie osobę w depresji, grozi samobójstwem, działajcie błyskawicznie”.

Policjanci uratowali samobójczynię. Wisiała już na drzewie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilka minut przed godziną 17.00 na numer alarmowy 112 zadzwoniła kobieta. Dzwoniąca poprosiła, by zaopiekować się jej psem. Oświadczyła też, że życie nie ma sensu. Nie wskazała miejsca swojego pobytu.

W szybko ustalony rejon natychmiast zostały skierowane policyjne radiowozy. Dwaj młodzi policjanci z knurowskiego komisariatu, przeczesujący rejon Żernicy, uzyskali informację od przypadkowego mężczyzny, którego zdziwiło zachowanie nieznanej mu kobiety. Mężczyzna powiedział, że kobieta odrzuciła telefon i pobiegła w stronę lasu. Mundurowi domyślili się, że może chodzić o desperatkę i biegiem ruszyli we wskazanym kierunku.

Stróże prawa zaczęli przeszukiwać las. Szczęśliwie szybko spostrzegli zdesperowaną kobietę – miała już na szyi pętlę, a sznur wisiał na drzewie. Policjanci podbiegli do kobiety, podtrzymali ją i odcięli sznur. Niedoszłą samobójczynią zajęli się wezwani na miejsce ratownicy pogotowia. Decyzją lekarza 40-latka trafiła do szpitala psychiatrycznego.