Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Patrol

Tragedia na trasie Racibórz - Pietraszyn. Nie żyje dwóch rowerzystów

31.05.2018 08:28 | 8 komentarzy | żet, (q)

TEKST AKTUALIZOWANY

Prokuratura bada sprawę tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby.

Tragedia na trasie Racibórz - Pietraszyn. Nie żyje dwóch rowerzystów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do wypadku doszło 30 maja około godz. 22.30 na DW 916, nieopodal zjazdu na Lekartów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący renault scenic wjechał w grupę czterech rowerzystów. Dwie osoby zginęły, dwie osoby są ranne. Kierowca został zatrzymany przez policję.

Komunikat policji:

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem około godziny 22.30 na DW 916 na trasie Samborowice-Racibórz, na wysokości skrętu do Lekartowa.   Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że 31-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, kierując samochodem Renault  jadąc z Samborowic w stronę Raciborza na prostym odcinku drogi z nie wyjaśnionej przyczyny uderzył  w czterech rowerzystów jadących w tym samym kierunku. W wyniku odniesionych obrażeń dwóch rowerzystów w wieku 44 lat poniosło śmierć na miejscu. Do szpitala zabrani zostali pozostali dwaj mężczyźni w wieku 36 i 44 lat, gdzie po przebadaniu przez lekarza zostali zwolnieni do domu. Jak ustalili mundurowi kierowca samochodu był trzeźwy.  Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę w szczególności w nocy. Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się jezdnią. Przypominamy również rowerzystom i pieszym o obowiązku używaniu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Ku przestrodze, publikujemy zdjęcia z wypadku.