Czwartek, 1 października 2020

imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana

RSS

Patrol

Niepełnosprawny wyczołgał się z płonącego pojazdu

08.06.2017 09:19 | 0 komentarzy | żet

Minionej dobry strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji dwa razy. Do niebezpiecznego pożaru doszło na ulicy Opawskiej w Samborowicach (gmina Pietrowice Wielkie).

Niepełnosprawny wyczołgał się z płonącego pojazdu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

7 czerwca o godz. 11.36 strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze pojazdu osoby niepełnosprawnej na ulicy Opawskiej w Samborowicach. Do zaprószenia ognia doszło najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Osoba niepełnosprawna wydostała się z pojazdu o własnych siłach. Chwilę później zaopiekowali się nią świadkowie zdarzenia. Oni też podjęli próbę gaszenia pojazdu, jednak gaśnice samochodowe okazały się nieskuteczne. Pojazd spłonął niemalże doszczętnie w ciągu kilku chwil, jeszcze przed przyjazdem strażaków-ochotników oraz zawodowców. Osoba niepełnosprawna została przewieziona do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 8 tys. zł.

Tego dnia strażacy interweniowali raz jeszcze, pomagając wypompować wodę z urządzeń basenowych na obiekcie OSiR Racibórz w Oborze, gdzie trwają przygotowania do sezonu letniego.