Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Patrol

Muzyk w Rybniku zostawił na przystanku warty 16 tysięcy złotych saksofon

23.05.2017 12:00 | 0 komentarzy | acz

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu rybnickiej komendy odzyskali saksofon, który młody muzyk zapomniał na przystanku autobusowym. 

Muzyk w Rybniku zostawił na przystanku warty 16 tysięcy złotych saksofon
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młody muzyk m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych szukał saksofonu, który zostawił na przystanku autobusowym w Rybniku. Miał nadzieję, że uczciwy znalazca odda mu cenny instrument. Kilka dni temu skontaktował się z nim mężczyzna i powiedział, że odda mu saksofon za 800 złotych.

O całej sprawie wiedzieli wcześniej policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu rybnickiej komendy. Śledczy ustalili kim jest ten mężczyzna. Skontaktowali się z pokrzywdzonym, który nie wiedział że padł ofiarą przestępstwa i przyjęli zawiadomienie. Śledczy towarzyszyli młodemu muzykowi podczas „wykupu” swojego saksofonu. Policjanci zatrzymali nieuczciwego mieszkańca Rybnika, który zażądał pieniędzy za oddanie instrumentu.

W trakcie dalszych czynności w tej sprawie śledczy ustalili, że saksofon warty 16 tysięcy złotych, zabrała z przystanku kobieta i oddała go do lombardu. Policjanci ustalili jej tożsamość. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut paserstwa oraz oszustwa, polegającego na żądaniu korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. Natomiast nieuczciwa znalazczyni usłyszała zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze.