Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Patrol

Święta na rybnickich drogach: 1 wypadek, 21 kolizji i 6 nietrzeźwych

18.04.2017 17:00 | 0 komentarzy | pm

Wczoraj o godzinie 22.00 zakończyła się policyjna akcja pn. „Bezpieczny Weekend”. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwali rybniccy policjanci wydziału ruchu drogowego oraz mundurowi innych pionów policji. Bilans wielkanocnego weekendu to 1 wypadek drogowy i 21 kolizji. Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących.

Święta na rybnickich drogach: 1 wypadek, 21 kolizji i 6 nietrzeźwych
Fot. KMP Rybnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Działania rozpoczęły się w piątek o godzinie 6.00, a zakończyły wczoraj o 22.00. W tym czasie 69 policjantów z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy oraz 196 policjantów innych pionów, czuwało nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drogach miasta i powiatu. Mundurowi sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwracali zaś na stan trzeźwości kierujących. Niestety, pomimo licznych apeli, policjanci rybnickiej komendy zatrzymali 6 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

W piątek około 18.00 na ulicy Poligonowej w Rybniku, kierujący fordem – 35-letni mieszkaniec Rybnika, parkując wzdłuż ulicy, uderzył w strojący przed nim samochód, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany. Policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 35-latka. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Drugi nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w nocy z sobotę na niedzielę na ulicy Chwałowickiej. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 46-letniego mieszkańca Pawłowic. Kierowca daewoo miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. W rozmowie z policjantami przyznał, że zostały mu zatrzymane w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości.

W sobotę około 7.30 rybniccy policjanci otrzymali informację, że na ulicy Szkolnej w Przegędzy, kierowca forda wjechał w płot. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, 21-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego, jadąc w kierunku ulicy Dworcowej, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania na alkomacie wykazał w organizmie 21-latka, 1,6 promila alkoholu.

Wczoraj około 17.00, w Rybniku na ulicy Reymonta, policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 44-letniego mieszkańca Rybnika. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie promil alkoholu. Mężczyzna nie posiadał także dokumentów wymaganych podczas kontroli drogowej, a podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że w ogóle nie posiada prawa jazdy.

Podczas czterech dni świątecznego długiego weekendu, doszło do 21 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba została ranna. Do wypadku doszło w piątek około 13.30 w Świerklanach na ul. 3 Maja. Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierujący audi – 26-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju, jadąc w kierunku ulicy Kościelnej, podczas wyprzedzania kilku pojazdów, uderzył w skręcający w ulicę Basztową samochód osoby marki Renault. W wyniku zdarzenia ranna została kierująca renault – 36-letnia kobieta. Poszkodowana została przetransportowana do rybnickiego szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Byli trzeźwi. Droga przez blisko 3 godziny byłą nieprzejezdna. Rybniccy śledczy ustalają teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku. (inf. KMP Rybnik)