Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Patrol

Zagroził, że wysadzi się w powietrze. Był pijany i nieszczęśliwie zakochany

26.07.2016 13:10 | 3 komentarze | żet

Policjanci zatrzymali 35-latka podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy centrum powiadamiania ratunkowego i zagroził zamachem samobójczym przy użyciu materiałów wybuchowych. Mundurowi szybko dotarli do wodzisławianina. Desperat telefonował z domu, był pijany i przeżywał zawód miłosny. Teraz odpowie za głupi żart przed sądem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Zagroził, że wysadzi się w powietrze. Był pijany i nieszczęśliwie zakochany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

25 lipca około godz. 20.00 dyżurny wodzisławskiej komendy odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego dotyczące mężczyzny, który zadzwonił na 112 i przekazał, że wysadzi się w powietrze przy użyciu materiałów wybuchowych ,po czym się rozłączył.

- Na szczęście ustalenie właściciela telefonu nie było trudne, bo numer z którego dzwonił był już zapisany w bazie WCPR - informuje wodzisławska policja.

Policjanci wiedząc już gdzie mają się udać, pojechali na ulicę Piaskową. Drzwi otworzyła matka poszukiwanego 35-latka. Razem z nią policjanci przeszukali wszystkie pomieszczenia w domu - w jednym z nich natrafili na desperata.

- Był w stanie upojenia alkoholowego. Przyznał się do wykonania telefonu a za powód, dla którego to zrobił, podał zawód miłosny. Zawiedziona miłość może go teraz o wiele więcej kosztować. Mężczyzna był już karany i znany policjantom z innych interwencji. Za wywołanie fałszywego alarmu może spędzić za kratami nawet 8 lat - komentuje wodzisławska policja.

źródło: KPP Wodzisław, oprac. żet