Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Kultura

Gwiazdo świeć, kolędo leć! Relacja z koncertu w Raciborskim Centrum Kultury

12.01.2022 20:15 | 0 komentarzy | rck

- Cały spektakl zaaranżowano tak, by dostarczał radości, bawił, ale również i wzruszał, skłaniał do refleksji… Nie zabrakło nawet wspólnego wykonania z publicznością kolędy „Przybieżeli do Betlejem”- uwaga - w trzygłosie! - informuje Raciborskie Centrum Kultury.

Gwiazdo świeć, kolędo leć! Relacja z koncertu w Raciborskim Centrum Kultury
Alicja Majewska, Łukasz Zagrobelny, Olga Bończyk na scenie RCK 10 stycznia 2022 r.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ach co to był za koncert! Choć słowo koncert nie oddaje w pełni widowiska muzyczno-teatralnego jakiego byliśmy świadkami w poniedziałkowy wieczór. Spektakl „Gwiazdo świeć, kolędo leć!” grany od prawie 30 lat na różnych scenach w Polsce i zagranicą mieliśmy przyjemność podziwiać również w Raciborskim Centrum Kultury. Na jednej scenie mogliśmy usłyszeć fantastyczne głosy i wspaniałe osobowości polskiej sceny muzycznej: Olgi Bończyk, Alicji Majewskiej, Łukasza Zagrobelnego oraz Włodzimierza Korcza.

W programie były zarówno te kolędy, które wszyscy znamy i śpiewamy przy wigilijnym stole, ale również utwory w aranżacji i kompozycji W. Korcza do słów m.in. W. Młynarskiego czy E. Brylla. Dzięki czemu dało się wychwycić nawet współczesne wątki w Cudzie Narodzenia Pańskiego, którego doświadczamy od ponad 2000 lat. Artyści śpiewali często w trzygłosie, kilka utworów było wykonanych solo.

To wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięć raciborskiej publiczności. Szczęśliwi uczestnicy wieczoru podkreślali niesamowitą klasę i elegancję całej czwórki artystów. Dzięki niemu mogliśmy ponownie przenieść się w atmosferę, tyle co minionych, Świąt Bożego Narodzenia.

źródło: RCK