Piątek, 22 października 2021

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Kultura

Krzesimir Dębski zagra "Koncert Jesienny" w Wodzisławiu

13.10.2021 18:14 | 0 komentarzy | AgaKa

Już pod koniec listopada na deskach wodzisławskiej sceny usłyszymy połączone siły Śląskiego Chóru „Ad libitum”, Krakowskiego Tria Stroikowego oraz Krzesimira Dębskiego.

Krzesimir Dębski zagra "Koncert Jesienny" w Wodzisławiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Krzesimir Dębski

Kompozytor a także dyrygent, skrzypek jazzowy, pianista, aranżer i producent muzyczny. Laureat wielu prestiżowych konkursów. Grał z czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce i na świecie. Nagrał ponad dziesiątki albumów ze swoimi kompozycjami. W swoim dorobku ma niezliczoną ilość utworów symfonicznych i kameralnych. Twórca muzyki teatralnej, eksperymentalnej i filmowej.

Śląski Chór Kameralny „Ad libitum”

Powstał w 1999 roku. Podejmuje różnorodne wyzwania muzyczne: opracowania na chór muzyki rozrywkowej, widowiska poetycko-muzyczne, opraw liturgii w rycie greckokatolickim, gregoriańskim, przedstawienia operowe. Współpracuje z teatrami muzycznymi, orkiestrami oraz z czołowymi artystami sceny polskiej i europejskiej. Wielokrotnie nagradzany zespół występował na scenach w Polsce i za granicą. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym „Ad libitum” jest Izabella Zielecka-Panek, profesor doktor habilitowana w Instytucie Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego, chórmistrz, nauczyciel akademicki, wieloletni dyrygent, a także prezes Fundacji Muzyka Bez Granic.

Krakowskie Trio Stroikowe

Działa od 1998 roku i tworzą go: oboista Marek Mleczko, klarnecista Roman Widaszek oraz fagocista Paweł Solecki. Są to laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Mają w swym dorobku wiele koncertów kameralnych z różnorodnym repertuarem, od muzyki barokowej do współczesnej. Występowali na scenach Europy oraz na prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce.

Koncert Jesienny” w wykonaniu powyższych artystów odbędzie się w niedzielę, 21 listopada o godzinie 18.00. Bilety na to wydarzenie w cenie 70 zł do nabycia w kasie WCK i w sprzedaży online.