Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Kultura

Dębina, Molęda i Nowak, czyli promocja 31. Almanachu Prowincjonalnego

29.06.2020 16:30 | 0 komentarzy | rck

Tak, to prawda! Przed nami pierwsze po bardzo długiej przerwie spotkanie na żywo! Na pierwszy ogień idzie najnowszy 31 numer „Almanachu Prowincjonalnego”! To będzie 4 lipca, w ogrodzie Domu Kultury „Strzecha”.

Dębina, Molęda i Nowak, czyli promocja 31. Almanachu Prowincjonalnego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
lipiec
4 sobota

Zachęcamy do spotkania z redaktorami i autorami półrocznika, który wchodzi w drugie piętnastolecie. „Almanach” w ciągu wielu lat współpracy pozyskał sobie uwagę wiernych czytelników oraz udział wielu znakomitych pisarzy, poetów i tłumaczy. W najnowszym numerze do tej stawki dołączył jeden z najwybitniejszych polskich historyków, prof. Andrzej Nowak.

W spotkaniu promocyjnym, które po raz pierwszy, z powodów pandemii, odbędzie się bez wybitnego autora z zewnątrz, wezmą udział: Anna Jegerska-Michalska, Jerzy Dębina, Jacek Molęda oraz współtwórca półrocznika, Janusz Nowak. Gospodarzami spotkania będą – Joanna Maksym-Benczew, dyrektor RCK oraz Marek Rapnicki, redaktor naczelny naszego pisma.

Muzycznie umili nam ten wieczór recital Joanny Skowyry, która wykona utwory w aranżacji Adama Jarzmika.

Przyjdź, posłuchaj, zabierz do domu pismo, które jest jednym z artystycznych znaków firmowych Raciborza w Polsce!

31 numer Almanachu Prowincjonalnego został wydany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: RCK