Sobota, 29 lutego 2020

imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

RSS

Kultura

Operetkowa petarda przebojów w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

20.01.2020 13:27 | 0 komentarzy | d

Niedzielne popołudnie 19 stycznia w Kuźni Raciborskiej upłynęło pod znakiem operetkowych przebojów. Wówczas w miejscowym ośrodku kultury odbyło się wydarzenie pt. „Operetkowa petarda przebojów”.

Operetkowa petarda przebojów w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Za sprawą wspaniałych artystów przenieśliśmy się do cudownego i wyjątkowego świata operetki i musicalu, pełnego miłości, czułości, wzruszeń, namiętności, gorących pocałunków. Usłyszeliśmy najpiękniejsze i najznakomitsze melodie muzycznego króla walca Johanna Straussa, jak również Emmericha Kalmana, Franza Lehara, Paula Abrahama. Zabrzmiały duety wszech czasów: "Usta milczą, dusza śpiewa" "Co się dzieje, oszaleję", "W rytm walczyka", "Myszko, to była piękna noc", wspaniałe arie: "Aria ze śmiechem", popisowe utwory instrumentalne, jak i piosenki z repertuaru Jana Kiepury: "Brunetki, blondynki" oraz duety musicalowe, a to wszystko podane na najwyższym poziomie – podsumowują w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

Na deskach MOKSIR-u wystąpili: Joanna Wojtaszewska - sopran, Kamil Roch Karolczuk - tenor, Kameraliści Zespołu Straussowskiego oraz Soliści Baletu.

fot. MOKSIR Kuźnia Raciborska