Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Kultura

Epidemia na Śląsku:

Kraina Lodu 2 była hitem Bałtyku za 2019 rok

18.01.2020 14:58 | 0 komentarzy | ma.w

W dziesiątce najbardziej frekwencyjnych filmów wyświetlanych w kinie Bałtyk w Raciborzu w ubiegłym roku znalazły się 4 animacje i 4 polskie produkcję. Ogółem salę kinową przy ul. Londzina odwiedziło w 2019 roku ponad 62 tys. widzów.

Kraina Lodu 2 była hitem Bałtyku za 2019 rok
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Bywały ubiegłe lata, że frekwencja sięgała połowy liczby, którą osiągnęliśmy w 2019 roku - komentuje kierownik kina w Raciborzu Krystian Haas. Był to dla niego ostatni rok pracy w tej funkcji. Z końcem stycznia odchodzi na emeryturę. Szefował placówce ponad 20 lat, czyniąc z niej lidera wśród kin jednosalowych w regionie. Wcześniej z powodzeniem prowadził kino Przemko przy RCK, w czasach odrodzenia kina po czasach popularności kaset VHS, gdy miejska placówka wyświetlała "Park Jurajski" czy "Ogniem i mieczem". To Haas wymyślił w Bałtyku Klub Konesera, seanse dla wymagającej widowni. Obecnie klub, który wystartował w 2008 roku zapewnia Bałtykowi ok. 10 tys. widzów rocznie.

Oto zestawienie najbardziej frekwencyjnych filmów w raciborskim Bałtyku, sporządzone przez Krystiana Haasa.

 O pracy Krystiana Haasa w kinie Bałtyk (od przełomu wieków) traktuje w części współczesnej film Adriana Szczypińskiego "Gloria Bałtyk" (czas: 1 godz. 31 minuta)