Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Kultura

Plusy i minusy. Dyrektor biblioteki Małgorzata Szczygielska podsumowuje 2018 rok

24.12.2018 06:43 | 0 komentarzy | żet

Poprosiliśmy ludzi kultury, samorządu, społeczników i sportowców, aby opowiedzieli co zaliczają do "plusów" minionego roku, co do "minusów" oraz jakie są ich oczekiwania względem nowego, 2019 roku. Na początek prezentujemy wypowiedzi dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu Małgorzaty Szczygielskiej.

Plusy i minusy. Dyrektor biblioteki Małgorzata Szczygielska podsumowuje 2018 rok
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plusy: Ponad 10 lat zabiegałam o środki na remont wnętrz biblioteki i o to, by budynek był dostępny dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi a matki z dziećmi w wózkach mogły swobodnie korzystać z Eureki – Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży. W listopadzie po trwających ponad rok pracach udało nam się otworzyć bibliotekę odnowioną i dostępną dla wszystkich. Rok 2018 był rokiem ciężkiej pracy zarówno dla mnie, jak i dla wszystkich pracowników, ale mam nadzieję, że jej efekt spodoba się naszym czytelnikom.

Minusy: Dokładaliśmy wielu starań aby nasi czytelnicy w jak najmniejszym stopniu odczuli niedogodności związane z remontem biblioteki na ul. Kasprowicza, jednak jej zamknięcie na prawie pół roku było nieuniknione.

Podsumowanie: Bieżący rok to nie tylko remont biblioteki na Kasprowicza. Generalny remont został również przeprowadzony w naszej filii w Brzeziu. W trakcie roku realizowaliśmy w filiach również 3 projekty dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz 6 projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dzięki nim filie biblioteczne zostały zaopatrzone w wiele nowych sprzętów a nasi młodzi czytelnicy mieli okazję spotkać wielu ciekawych autorów swoich ulubionych książek.

Oczekiwania względem nowego roku: W 2019 roku planujemy przeniesienie Filii nr 8 na ul. Żorskiej z II piętra budynku do specjalnie dostosowanych pomieszczeń na parterze budynku szkoły. Zrealizujemy 3 projekty z budżetu obywatelskiego dot. wyposażenia biblioteki w Brzeziu i na ul. Kasprowicza oraz organizacji Festiwalu Gier Planszowych a we wrześniu 2019 r. rozpoczniemy projekt „Biblioteka bez barier” w ramach RPO WSL 2014-2020. Przyszły rok będzie również obfitował w wiele wydarzeń kulturalnych, na które już teraz serdecznie zapraszam.Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.