środa, 3 czerwca 2020

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

RSS

Kultura

Świąteczny hit! Szkoła muzyczna z Rydułtów nagrała piosenkę [ZDJĘCIA]

17.12.2017 14:30 | 0 komentarzy | juk

Świąteczne piosenki to nieodłączny element nadchodzących świąt. Sprawiają, że coraz bardziej czujemy bożonarodzeniową atmosferę. Zazwyczaj jest jednak tak, że znamy je na pamięć, ponieważ słyszymy co roku te same utwory. Ale już niedługo usłyszymy zupełnie nową świąteczną piosenkę. 

Świąteczny hit! Szkoła muzyczna z Rydułtów nagrała piosenkę [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Nadchodzi spokojny, błogi piękny czas. W którym mały Jezus narodzi się wśród nas. Zakończą się wojny, zamilkną spory. Więcej nadziei będzie miał chory" - takimi słowami zaczyna się jedna ze zwrotek piosenki "Świąteczny Czas". Utwór opowiada o tym, że zwłaszcza w świątecznym okresie, najważniejsza jest rodzina, przyjaciele i ciepło domowego ogniska. Przede wszystkim jednak należy pamiętać o istocie Bożego Narodzenia. Słowa piosenki napisał Marek Fibic, autor wierszy i radny z Pszowa. Utwór wykonują dzieci ze Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Pawła Świętego w Rydułtowach. 

Od pomysłu do realizacji
Jak mówi Marek Fibic, słowa piosenki powstały kilka lat temu. Ale teraz nadszedł czas, aby ujrzały światło dzienne. - Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie pomysł, żeby piosenkę zaśpiewały dzieci. Naprzeciw mojemu marzeniu wyszła szkoła muzyczna z Rydułtów - dodaj Fibic. Udział w projekcie wzięło około 30 uczniów rydułtowskiej szkoły muzycznej. - Jest to pierwszy tego typu projekt naszej placówki. Bardzo się cieszę, że powstał – mówi Paulina Kowalczyk, nauczycielka z rydułtowskiej szkoły muzycznej. Utwór nagrano w studio muzycznym Tomasza Ciby. Następnie przyszedł czas na stworzenie klipu. Za stronę filmową odpowiedzialny był Bogusław Porwoł ze Studia Filmowego BP.

Kilka dni ciężkie pracy
Prace nad projektem rozpoczęły się kilka dni temu. Najpierw zajęto się warstwą wokalną utworu. W piosence usłyszymy kilka solistów. A będą to głosy Julii Masarczyk, Wiktorii Jędrysik, Tobiasza Czogała oraz Pauliny Kowalczyk. Po nagraniu piosenki przyszedł czas na realizację teledysku. Zobaczymy w nim wigilijną wieczerzę przy suto zastawionym stole oraz jarmark bożonarodzeniowy w Rydułtowach.