środa, 13 listopada 2019

imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

RSS

Kultura

Zgrana paka spod trzepaka, czyli Gwiazdka Serc 2016

08.11.2016 14:09 | 0 komentarzy | ż

Raciborska Izba Gospodarcza zaprasza na XVI edycję Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc. Przedsięwzięcie odbędzie się 9 grudnia o godz. 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina. Tegoroczne motto brzmi: Zgrana paka spod trzepaka. Bilety - cegiełki już w sprzedaży. 

Zgrana paka spod trzepaka, czyli Gwiazdka Serc 2016
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas tegorocznej edycji Gwiazdki Serc artyści przeniosą widownię w czasy swojego dzieciństwa, gdy z rówieśnikami bawili się na swoich osiedlowych podwórkach. W rolach głównych zobaczymy m.in. lokalnych samorządowców, przedsiębiorców, urzędników, czy nauczycieli. Znane raciborskie osobistości zaprezentują swoje aktorskie, wokalne, taneczne, kabaretowe oraz recytatorskie talenty. Widowisko ma wymiar charytatywny. Dochód uzyskany ze sprzedaży biletów - cegiełek trafi do potrzebujących, a wszystkie występujące w nim osoby robią to na zasadzie wolontariatu.

Warto podkreślić, że środki finansowe jakie udało się zebrać, tylko podczas ubiegłorocznej edycji koncertu, to kwota ponad 31 tys. zł. Przekazano je m.in.: na ciepłe posiłki dla najuboższych dzieci z raciborskich Szkół Podstawowych nr 1, 13, 15 i 18. Wsparcie otrzymał także Zespół Szkół Specjalnych na posiłki dla podopiecznych, organizację obozu sportowo - kondycyjnego oraz zabiegi rehabilitacyjne. Z pomocy skorzystało także Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia ,,SPEKTRUM”. Z zebranych środków udało się wyposażyć salę do terapii i zabawy dla dzieci z autyzmem. Ufundowano również stypendia za dobre wyniki w nauce, które otrzymali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 i nr 2 ,,Mechanik” w Raciborzu.

Założeniem Gwiazdki Serc jest dobroczynny charakter oraz pomoc osobom potrzebującym. - Jesteśmy przekonani, że wzmożone chęci niesienia innym pomocy wywoła uśmiech na twarzach tych, którzy najbardziej jej potrzebują, dlatego po raz kolejny prosimy: Otwórzmy nasze serca! Bądźmy tego dnia razem! Sprawmy, by to, co zrobimy, mogło rozpalić w innych, choć iskierkę radości i nadziei... Dajmy siebie innym! - apelują członkowie Zarządu Raciborskiej Izby Gospodarczej.

Tegoroczną Gwiazdkę Serc poprowadzą: Marek Kurpis i Mariusz Kaleta. Na scenie zobaczymy, m.in.: Marzenę Korzonek, Zbigniewa Forysia oraz Zespół PULS z Opawy.

Bilety-cegiełki już do nabycia w cenie: 60,00 zł, 50,00 zł , 40,00 zł, 30,00 zł oraz 20,00 zł.

Sprzedaż biletów odbywa się w:

  • biurze RIG, ul. Stefana Batorego 7 (I p.), naprzeciw Urzędu Miasta Racibórz,
  •  Raciborskim Centrum Kultury, ul. Chopina 21,
  • Cechu Rzemiosł Różnych, ul. Kilińskiego, obok SM Nowoczesnej.

źródło: RIG