Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Kultura

Epidemia koronawirusa:

Dwóch muzyków i czterdziestu osadzonych. Wyjątkowy koncert w raciborskim więzieniu

24.02.2016 18:00 | 0 komentarzy | OQL

Takich rzeczy nie widuje się często: 40 osadzonych macha rękami w rytm muzyki, w pewnym momencie jeden z więźniów chwyta za mikrofon i... rapuje swoje własne utwory.

Dwóch muzyków i czterdziestu osadzonych. Wyjątkowy koncert w raciborskim więzieniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę 21 lutego około 40 osadzonych w Zakładzie Karnym w Raciborzu wzięło udział w koncercie Arci & Macabris Mix Rec (DJ Turek). Koncert muzyki reggae i hip-hop przeplatany był opowieściami z życia Artashesa Baroyana (pseud. Arci). Co ciekawe, na koncercie bawili się zarówno młodzi więźniowie, jak i tacy, których głowy już dawno przyprószyła siwizna.

Artashes Baroyan przyjechał do Polski 20 lat temu z dalekiej Armenii 20 lat temu. Muzyką zajmuje się od 12 lat. Głównie jest to reggae przyprawione z słonecznymi melodyjnymi dźwiękami połączonymi z ormiańskimi korzeniami. Dobrze posługuje się językiem polskim i ma pozytywny kontakt z publiką. Niedawno wypuścił nową płytę "Mam powód", na której można usłyszeć utwory nagrane w trzech językach, angielskim, polskim i ormiańskim. Arci dużo koncertuje zarówno w Polsce jak i za granicą. Zapraszamy na www.facebook.com/ARCIstyle - tam znajdziecie zapowiedzi koncertów oraz teledyski.