środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Kultura

Wernisaż Pauliny Puczek w nowej Galerii OBOK w RCI

21.01.2016 14:14 | 0 komentarzy | (q)

W odnowionym wnętrzu, z profesjonalnym oświetleniem, w dniu 20 stycznia wystartowała w kolejny rok działalności galeria artystyczna w siedzibie Raciborskiego Centrum Informacji, przyjmując nazwę OBOK. Bohaterką wieczoru była Paulina Puczek, gimnazjalistka z Raciborza, która zaprezentowała kilkanaście rysunków tuszem.

Wernisaż Pauliny Puczek w nowej Galerii OBOK w RCI
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To najmłodsza autorka w naszej galerii. Młodziutka artystka przyjęła metodę twórczą, polegającą na wypełnianiu kształtów kuli, zwierząt lub liści misternym „pismem” ściegów i szlaczków, przypominających indiańskie lub wschodnie kilimy. Konsekwencja i precyzja czarno-białych kompozycji zachwyciła zebranych gości.

W laudacji na wernisaż napisano m.in.: Twoje rysunki tuszem, które dzisiaj oglądamy, świadczą o tym, że słuchasz się nie tylko nauczycieli i rodziców, ale także wewnętrznego głosu, który prawdziwym artystom podpowiada, jak prowadzić rękę po papierze lub płótnie.

Z tą wystawą witamy w Raciborzu autentyczną artystkę, która posiada własny niepodrabialny świat i zalążki stylu, którym ten świat „tłumaczy” widzom.

Wystawę będzie można oglądać do 5 lutego w godz. 9.00 – 17.00.

Następny wernisaż w Galerii OBOK w środę, 11 lutego; swoje fotografie zaprezentuje Marc Bonnetin z Francji.