Piątek, 6 grudnia 2019

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

Kultura

"Ale wkoło jest wesoło", czyli XV Gwiazdka Serc. Po ile bilety?

16.11.2015 12:47 | 0 komentarzy | ż

Koncertu charytatywnego „Gwiazdka Serc” nie trzeba przedstawiać. Od piętnastu lat w grudniu odbywa się wydarzenie artystyczne, podczas którego przedsiębiorcy zgromadzeni wokół RIG oraz znane raciborskie osobistości prezentują swoje aktorskie, śpiewackie, taneczne, kabaretowe oraz recytatorskie talenty. Widowisko ma wymiar charytatywny, gdyż dochód uzyskany ze sprzedaży biletów trafia do potrzebujących, a wszystkie występujące w nim osoby robią to na zasadzie wolontariatu.

"Ale wkoło jest wesoło", czyli XV Gwiazdka Serc. Po ile bilety?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Warto podkreślić, że podczas dotychczasowych koncertów udało się zebrać ponad pół miliona złotych. Tym samym możliwe stało się m. in. kupno sprzętu dla Domu dla Dzieci im. Jana Pawła II w Raciborzu, kupno sprzętu medycznego dla Hospicjum Św. Józefa w Raciborzu oraz dla Oddziału Laryngologicznego i Dziecięcego Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Co więcej, wyposażono pracownię logopedyczną w sprzęt komputerowy oraz programy komputerowe w Domu Pomocy dla Dziewcząt Niepełnosprawnych „Różany Pałac” w Krzyżanowicach, sfinansowano także zabiegi rehabilitacyjne dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz dziewczynki z rozszczepem kręgosłupa. Dzięki „Gwiazdce Serc” ufundowano także program stypendiów dla szkół ponadgimnazjalnych Raciborza. Lista wszystkich instytucji i osób, które uzyskały wsparcie jest długa (można ją znaleźć na stronie RIG-u).

Tegoroczny koncert odbędzie się 11 grudnia. Artyści tradycyjnie już będą występowali w Raciborskim Domu Kultury przy ul. Chopina. Bilety- cegiełki można będzie nabyć od 16 listopada w siedzibie Raciborskiej Izby Gospodarczej (ul. Batorego 7, I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 do 14.00. Bilety będą dostępne w cenach 60, 50 i 25 złotych.

Przypomnijmy, że pierwszy koncert odbył się 15 grudnia 2000 roku. Jego pomysłodawczynią, a także reżyserką i scenarzystką, była dziennikarka, poetka i pisarka, Dorota Stasikowska -Woźniak. Inicjatorka „Gwiazdki Serc” poprowadziła pierwszy koncert wspólnie z Januszem Glinką, ówczesnym prezesem honorowym RIG. Raciborska Izba Gospodarcza od piętnastu lat jest organizatorem tego wydarzenia.

źródło: RIG