Niedziela, 22 lipca 2018

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Kultura

Kamila Besz wygrała konkurs "Racibórz prozą zaczarowany"

11.11.2015 15:37 | 0 komentarzy | ż

Po ubiegłorocznym sukcesie konkursu „Racibórz prozą zaczarowany”, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Urząd Miasta Racibórz ponownie zaprosili raciborzan do zaprezentowania literackich talentów. A tych, jak się okazało, w naszym mieście nie brakuje!

Kamila Besz wygrała konkurs "Racibórz prozą zaczarowany"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Na konkurs wpłynęło 15 bardzo różnorodnych prac. Nie liczył się wiek ani doświadczenie, a jedynie lekkie pióro oraz pomysł na interesującą i oryginalną fabułę oczywiście z Raciborzem w tle – komentuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor raciborskiej biblioteki.

Podsumowanie konkursu odbyło się 10 listopada w bibliotece przy Kasprowicza 12. Wieczór uświetnił koncert raciborskiego zespołu Babski Kwartet w składzie: Monika Fita, Elżbieta Skrzymowska, Zuzanna Tomaszewska i Monika Zippel. Wokalistki, znane dotychczas z kolędowania, tym razem zaprezentowały znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej.

Jury w składzie Małgorzata Szczygielska, Małgorzata Michalczyk, Kamila Buszka-Kieś i dr Janusz Nowak po burzliwych naradach przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

  • I miejsce – nagroda pieniężna owartości 1000 złotych -  Kamila Besz „OLD TIME ROCK AND ROLL”
  • II miejsce – nagroda pieniężna o wartości 600 złotych – Krzysztof Martwicki „Bigos polski”
  • III miejsce – nagroda pieniężna o wartości 400 złotych – Marcin Kurowski „Wybij się”

Wyróżnienia książkowe:

Marcin Rusin „Taniec połamanych życiorysów”, Alfred Siatecki „Po tamtej stronie”, Sławomir Hanak „Listy”, Martyna Hanak „Szczególny przypadek Anny C.”

Nagrody wręczył Prezydent Mirosław Lenk, który wraz z dyrektor Małgorzatą Szczygielską zapewnili, że konkurs będzie miał swoją kontynuację w przyszłości. Warto podkreślić, że wśród prac nagrodzonych dwie wpłynęły spoza Raciborza, a dokładnie z Zielonej Góry i Płońska.

Ogłoszeniu wyników towarzyszył komentarz dra Janusza Nowaka, dzięki czemu każdy mógł choć na chwilę przenieść się do zaczarowanego prozą Raciborza. Ale szczegółów nie zdradzano, gdyż prace wszystkich nagrodzonych osób będzie można od czwartku 12 listopada przeczytać na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl.

źródło: MiPBP w Raciborzu