Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Kultura

Wielki Konkurs Talentów w Wodzisławiu za nami

18.03.2015 21:30 | 0 komentarzy | (q)

13 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury w Wodzisławiu Śl. odbyła się  VIII edycja Wielkiego Konkursu Talentów. Powiatowy przegląd talentów przygotowany i przeprowadzony został przez nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. - Marka Gryta, Kingę Węglarz, Ewelinę Gawlik i Annę Rynkiewicz – Ryszkę.

Wielki Konkurs Talentów w Wodzisławiu za nami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ósma edycja konkursu organizowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego zgromadziła tłumy utalentowanych młodych ludzi. Na ogłoszenie odpowiedziało sześć szkół ponadgimnazjalnych powiatu, a przed publicznością zaprezentowało się 8 solistów, 4 zespoły muzyczne z rozbudowanym instrumentarium i 5 uczniów, którzy wykonali przygotowane przez siebie układy taneczne
.

Uczniów i opiekunów zgromadzonych w Wodzisławskim Centrum Kultury przywitał Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - honorowy patron konkursu - pan Ryszard Zawadzki, który swą obecnością uświetnił tegoroczny przegląd talentów. 

Zaproszone przez organizatorów jury w składzie:
1. Joanna Stanisz-Cebula (animatorka kultury, filmoznawca, koordynatorka projektu Wodzisławski Przegląd Kina Uffowego, kierownik Kina Pegaz w Wodzisławiu Śl., pracownik Wodzisławskiego Centrum Kultury) ,
2. Marek Sobota (kierownik impresariatu Wodzisławskiego Centrum Kultury, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, dyrektor Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej),
3. Karol Husak (instruktor gitary, pedagog i czynny muzyk od wielu lat działający artystycznie na terenie Rybnika, obecnie członek zespołu Whatever) ,
4. Dawid Szlezak (absolwent szkoły muzycznej, nauczyciel Prywatnej Szkoły Muzycznej
w Rydułtowach, specjalista gry na gitarze),

przyznało 3 nagrody główne, 2 wyróżnienia oraz 3 dodatkowe wyróżnienia.

W tym roku podium zdominowali reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.

Pierwsze miejsce zajął Cezary Borowik - tegoroczny maturzysta, który od września jest uczniem i tancerzem szkoły tańca mieszczącej się w Warszawie, gdzie pod okiem najlepszych choreografów i trenerów przygotowuje się na audycję do jednej z najsławniejszych szkół tanecznych w Polsce, jaką jest Państwowa Szkoła Baletowa w Warszawie. Cezary podbił serca jury przygotowanym przez siebie układem choreograficznym do utworu "Exogenesis symphony" zespołu Muse.

Na drugim miejscu uplasowali się Łukasz Kretek, Marcin Kretek, Aleksandra Kretek oraz Jakub Langrzyk, Łukasz Folwarczny i Maja Czyż tworzący zespół Eda. Grupa wykonała w swingowych aranżacjach utwory o tytułach „Dream of little dream of me" i „Chameleon".

Na ostatnim stopniu podium stanęła Edyta Górecka. Edyta oczarowała wszystkich niezwykłą, melancholijną interpretacją hitu „Dream of little dream of me".

Wyróżnienia zdobyli:

1. Zespół The Mayers w składzie: Kamil Hołek, Dawid Twardy i Jakub Szymański. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach wykonali utwór z repertuaru grupy Oasis pod tytułem „Slide away".

2. Dominika Wolny i Łukasz Skotarek z I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. Dominika i Łukasz to 2/3 zespołu Georgia on the Moon grającego akustyczne piosenki własnego autorstwa. Podczas części konkursowej duet wykonał utwór pod tytułem „Hap".

Dodatkowe wyróżnienia zdobyli:

1. Daniel Katryniok i Jakub Krzykala - uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. od trzech lat występują jako grupa taneczna o nazwie JumpStyle to Powerfull Blow. Dawid i Jakub, zafascynowani jumpstylem - energicznym tańcem rodem z Holandii, przedstawili własny żywiołowy układ.

2. Julia Różalska z I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. Julia wykonała piosenkę Jeremiego Przybory pod tytułem „Wesoły deszczyk".

3. Weronika Gojny - uczennica II klasy technikum z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śl. wykonała utwór autorstwa Mariji Serifovic pod tytułem „Molitva".

Oczekiwanie na werdykt jury zebranym na sali WCK uprzyjemnili uczestnicy przeglądu, którzy przygotowali zestaw kilku utworów pozakonkursowych. Na deskach pojawiły się raz jeszcze zespoły: projekt.wav, Georgia on the Moon, Region i Eda.

Przedsięwzięcie zrealizowane zostało we współpracy z Wodzisławskim Centrum Kultury.