Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pieniądze dla organizacji czekają w Świerklanach

Gmina ogłosiła dwa konkursy na dofinansowanie lokalnych projektów. Jeden dotyczy organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, a drugi klubów sportowych z terenu gminy.

Projekty zgłoszone do dofinansowania będą realizowane w 2014 roku. Dla klubów sportowych pula środków wynosi 250 tys. zł. W konkursie mogą startować kluby i organizacje sportowe działające na terenie gminy. Wnioski składać można do 13 grudnia. Drugi konkurs dotyczy pożytku publicznego. W tym przypadku łączną pulę 85 tys. zł podzielono na cztery zadania. W ramach pierwszego z nich przeprowadzony zostanie konkurs w dziedzinie wspierania kultury fizycznej. Na to zadanie przeznaczono 28 tys. zł. Jest to de facto dodatkowa pula środków przeznaczonych na sport. Kolejnym zadaniem jest działanie na rzecz kultury, oświaty i rekreacji, na które przeznaczono 29 tys. zł. Trzeci cel to pomoc społeczna, szczególnie rodzinom i osobom w trudnej sytuacji materialnej oraz wyrównywanie szans tych osób i rodzin. Na ten cel gmina zabezpieczyła 23 tys. zł. Ostatnim zadaniem w konkursie dla organizacji jest pielęgnowanie polskości oraz tradycji narodowych oraz rozwój świadomości obywatelskiej. W tym zakresie do zgarnięcia jest 5 tys. zł. Oferty składać można również do 13 grudnia w urzędzie gminy, a później zostaną one zweryfikowane przez specjalną komisję. Zarówno w przypadku projektów z zakresu sportu jak i pożytku publicznego, wymagany jest wkład własny, wynoszący co najmniej 10 proc. wnioskowanej kwoty dotacji. Konkursy mają być rozstrzygnięte do końca roku.

 

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].