Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dobra i zła wiadomość dla kierowców dotycząca sytuacji w rejonie Auchan

Dobra wiadomość jest taka, że wkrótce ruch zostanie przełożony na jezdnię tymczasową. Tym samym łatwiej będzie dojechać na Brzezie (teoretycznie). Zła wiadomość dotyczy tymczasowego zamknięcia ulicy Rybnickiej na Dębiczu.

Dobra i zła wiadomość dla kierowców dotycząca sytuacji w rejonie Auchan
Drogowcy informują o dalszych utrudnieniach w ruchu. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).

Do środy 22 września prowadzone są prace budowlane na wyspach rozdzielających pasy ruchu ulicy Rybnickiej na odcinku od ul. Brzeskiej do ul. Dębicznej, w związku z tym nie ma możliwości przejazdu tym odcinkiem - informuje wykonawca przebudowy DW 935.

Natomiast na 27 września zaplanowano przełożenie ruchu na nową jezdnię na odcinku od parkingu przy markecie Auchan do skrzyżowania z ul. Brzeską. Rozpoczną się również prace na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Rybnickiej. Skutkować będzie to brakiem możliwości przejazdu w obu kierunkach.

Przypomnijmy, przebudowa DW 935 na odcinku od kanału Ulgi do Rzuchowa powinna zostać zakończona w marcu 2022 roku. Inwestycję realizuje firma Drogbud z Częstochowy. Koszt realizacji przedsięwzięcia to 103 mln zł.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Redakcja redakcja 20.09.2021 13:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@uaz, do 22 września ulica Rybnicka na odcinku za przejazdem kolejowym będzie nieprzejezdna. Potem ten fragment drogi będzie znowu przejezdny, ale na krótko, bo 27 września mają rozpocząć się prace na przejeździe kolejowym. Dodatkowo od 27 września ruch w rejonie Auchan do ulicy Brzeskiej zostanie poprowadzony po jezdni tymczasowej.

uaz 20.09.2021 12:09

Masło maślane, można trochę jaśniej?