Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nonszalancja wobec braku pasów przy Auchan. Kusy: nie chcę kusić, że stanie się coś złego

W dzielnicy Raciborza - Oborze narzekają na uciążliwości związane z przebudową układu drogowego przy centrum handlowym. Jak podał na ostatniej sesji rady powiatu Tomasz Kusy, problemy sprawiał brak przejść dla pieszych. - Trzeba się przemykać między autami, a przecież mieszkają w Oborze głównie osoby starsze - zauważył radny Tomasz Kusy.

Nonszalancja wobec braku pasów przy Auchan. Kusy: nie chcę kusić, że stanie się coś złego
Radny powiatowy Tomasz Kusy próbował przez całe wakacje doprowadzić do namalowania tyczasowych pasów w rejonie remontu drogi przy Auchan, ale był zbywany

Radny z Obory dziwił się, że nikt z odpowiedzialnych za remont drogowy nie pomyślał przy jego planowaniu, aby namalować tymczasowe pasy, wyznaczające przejście dla pieszych. Nie zrobiono tego do sesji w sierpniu ani na drodze bezpośrednio do centrum Auchan, ani na ul. Drzewieckiego.

Będzie farba, będą pasy

Kusy kontaktował się w tej sprawie z Powiatowym Zarządem Dróg (pełni nadzór nad drogami wojewódzkimi na ziemi raciborskiej) już na początku wakacji, ale że nic się nie poprawiło w temacie, to ponowił swój apel po dwóch tygodniach. Usłyszał, że "jak będzie farba, to się namaluje jedne pasy". W PZD poinformowano go też, że można przechodzić legalnie przed drogę w rejonie skrzyżowania. - Ale wtedy pieszy nie ma pierwszeństwa, a przecież tamtędy dzieci chodzą - zauważył rajca z klubu PiS.

Zdaniem Kusego takie rzeczy jak wyznaczenie "zebry" na czas remontu trzeba przewidzieć w pracach drogowych. - Jak zauważyłem, że mimo zapewnień pasów nadal nie ma i sprawę poruszę w interpelacji, to usłyszałem, że mogę sobie pisać - stwierdził przewodniczący komisji rewizyjnej. Wskazówkę, że można przejść przez jezdnię przy skrzyżowaniu otrzymała w magistracie radna miejska z Obory - Magdalena Kusy.

Przecież można przebiec

- Uczy się dzieci od najmłodszych lat przechodzenia przez jezdnię po pasach, a tymczasem w przypadku Obory jest oficjalny przekaz, że można to robić bez pasów, ale przy skrzyżowaniu. Usłyszałem, go z nutką nonszalancji, że przecież można przebiec. Nie chcę kusić niczego złego i mam nadzieję, że się nic nie wydarzy - zaznaczył radny-lider PiS w Powiecie Raciborskim.

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda w przepraszającym tonie stwierdził na sesji w sierpniu, że nie wiedział o takim problemie w Oborze i zadeklarował, że sprawą się zajmie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].