Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie wiem, nie powiem, wszystko jest w mojej głowie. Wiceprezydent do radnego tajemniczo o asfaltowni

Michał Fita zapytał dziś zastępcę prezydenta Raciborza czy magistrat szukał innych lokalizacji dla przenosin wytwórni asfaltu (otaczarni) niż zaplanowana w Nowych Zagrodach. Wojciech Krzyżek powiedział, że tak, ale nie chciał wyjawić jakich.

Nie wiem, nie powiem, wszystko jest w mojej głowie. Wiceprezydent do radnego tajemniczo o asfaltowni
Wiceprezydent Raciborza Wojciech Krzyżek

Wątek przenosin tzw. asfalciarni z Płoni ciągnie się w radzie miasta od kilku miesięcy. Wskutek niezadowolenia mieszkańców dzielnicy urząd zdecydował o przeprowadzce uciążliwych dla otoczenia urządzeń. Wybrał starą wagonownię nieopodal Rafako i Henkla. W pobliżu znajdują się zabudowania mieszkalne. Opór mieszkańców osiedla na Nowych Zagrodach przed nowym sąsiadem - wytwórnią asfaltu - przedstawił na sierpniowej sesji radny Zbigniew Sokolik. Pokazywał pismo z licznymi podpisami protestujących.

Do tematu wrócił dziś Michał Fita, bo na najbliższej sesji 25 października, o losach Przedsiębiorstwa Robót Drogowych będzie mowa w trakcie publicznej dyskusji, o godz. 17.00 w RCK. Chciał wiedzieć czy urzędnicy szukali innych lokalizacji niż Nowe Zagrody. Wiceprezydent Wojciech Krzyżek twierdząco odpowiedział na jego zapytanie. Gdy Fita poprosił o listę tych lokalizacji, Krzyżek odparł, że takiej nie ma, a wiedza na ten temat jest w jego głowie. Zasugerował, że radny sam może je znaleźć patrząc na elektroniczną mapę miasta (ESIM) i tereny w kolorze fioletowym, z zapisem o inwestycjach przemysłowych w planie zagospodarowania przestrzennego. - To były tereny, które nie spełniały wymogów dla przenosin otaczarni. Decydowały prawa własnościowe, problemy komunikacyjne lub lokalizacyjne - wyjaśnił wiceprezydent.

Według radnego Fity alternatywne tereny nie zostały sprawdzone przez urzędników. - Ja mówię panu, że sprawdziłem i został ten jeden (Nowe Zagrody) - skwitował W. Krzyżek. Radny wytknął zastępcy Mirosława Lenka, że ten założył od razu, że na terenie prywatnym będzie problem z jego pozyskaniem. - Tego panu nie powiedziałem - bronił się Krzyżek. Jego zdaniem prośba Michała Fity przypomina sytuację w której zgłasza się on po listę osób, których prezydent nie wziął pod uwagę przyznając swą nagrodę. - Na Boga, takich rzeczy się nie robi! - zagrzmiał wiceprezydent.

Ludzie

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~VPN (185.137. * .129) 20.10.2017 11:28

Test VPN

beg 19.10.2017 19:45

Panie Michale dziękuję że Pan jest z mieszkańcami i że Pan się musi denerwować z tego powodu w sprawie tej otaczarni.Trzeba im tam pokazać że będzie kolejny problem z tą asfalciarnią.Obawiam się że na Ploni ludzie będą mieli spokój a w tej nowej lokalizacji ludzie będą mieli to co do tej pory miała Płonia.Czyli to żadne rozwiązanie komuś coś obiecać na Płoni a tego gorącego kartofla podrzucić innym.