środa, 5 sierpnia 2020

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

KS ROW trenuje i się wzmacnia. Powrót Musiolika!

16.02.2016 00:00 red

PIŁKA NOŻNA Piłkarze KS ROW 1964 Rybnik mają za sobą kolejny intensywny tydzień przygotowań do rundy wiosennej w drugiej lidze. Podopieczni trenera Dietmara Brehmera rozegrali na przestrzeni kilku ostatnich dni dwa mecze sparingowe. Do drużyny dołączyło dwóch nowych graczy.

Kibiców szczególnie zainteresują wzmocnienia, jakich w minionym tygodniu udało się dokonać drugoligowcowi z Rybnika. Wiosną w zespole z ulicy Gliwickiej, na zasadzie półrocznego wypożyczenia, występować będą doświadczony, 34-letni obrońca Jacek Broniewicz oraz napastnik Sebastian Musiolik, 19-letni wychowanek rybnickiego klubu, sprzedany w zeszłym roku do ekstraklasowego Piasta Gliwice. – Doszli do nas zawodnicy z doświadczeniem ligowym. Broniewicz z pewnością pomoże nam w rozwiązaniach obronnych. Musiolik to zawodnik, który wiele dobrych rzeczy dla ROWu zrobił, po czym został wykupiony przez Piasta. W tej chwili klub z Gliwic wypożyczył nam go w celu ogrania. Jest to dla mnie super alternatywa. Tym bardziej, że jest to jeszcze zawodnik, który spełnia status młodzieżowca – ocenił nowe nabytki trener Dietmar Brehmer. W minionym tygodniu rybniczanie rozegrali dwa mecze sparingowe, a ich przeciwnikami były zespoły z trzeciej ligi: Pniówek Pawłowice i GKS 1962 Jastrzębie. Obydwa te spotkania ROW wygrał. Najpierw, na boisku w Świerklanach, rybnicka drużyna pokonała Pniówek 2:1 po golach Gabriela Nowaka i Sebastiana Siwka, a następnie dzięki trafieniom Marka Gładkowskiego i ponownie Nowaka ograła 2 do 0 jastrzębski GKS. Przypomnijmy, że tegoroczne ligowe zmagania KS ROW rozpocznie 4 marca, kiedy to przed własną publicznością zmierzy się z GKS Tychy. – Ta ostatnia prosta przygotowań rozpocznie się wtedy, gdy wejdziemy na naturalną murawę. Do tej pory trenowaliśmy na sztucznych boiskach, a jak wiadomo, mecze ligowe rozgrywa się na nawierzchni naturalnej. I właśnie kiedy zaczniemy trenować na trawie, to wejdziemy na pełne obroty. Mam nadzieję, że dwa następne sparingi zagramy już na naturalnej nawierzchni – podsumował Dietmar Brehmer, który w najbliższą sobotę będzie miał okazję przyjrzeć się swoim podopiecznym w meczu kontrolnym z Górnikiem Zabrze.

(kp)


KS ROW 1964 Rybnik – Pniówek Pawłowice 2:1

bramki: Gabriel Nowak 17., Sebastian Siwek 64. – Marcin Sobczak 70 k.

KS ROW 1964 Rybnik: Kajzer - Gojny (65. Jaroszewski), Krotofil (46. Dzierbicki), Grolik (70. Grabiec), Orzeł (46. zawodnik testowany), Płonka (46. Popiela), Jary (65. B. Slisz), Muszalik (60. zawodnik testowany), Mandrysz (60. Siwek), zawodnik testowany, Nowak (60. Gładkowski).

GKS 1962 Jastrzębie – KS ROW 1964 Rybnik 0:2

bramki: Marek Gładkowski 51, Gabriel Nowak 75

KS ROW 1964 Rybnik: Patryk Procek - Dawid Gojny (46. Paweł Jaroszewski), Marek Krotofil (46. Dawid Grabiec), Jacek Broniewicz (46. Szymon Jary), Wojciech Orzeł, Bartosz Slisz (46. zawodnik testowany), Radosław Dzierbicki (46. Michał Płonka), Mariusz Muszalik (46. Kamil Spratek), Sebastian Siwek (46. Damian Koleczko), Paweł Mandrysz (46. Marek Gładkowski), Sebastian Musiolik (46. Gabriel Nowak).

  • Numer: 7 (484)
  • Data wydania: 16.02.16
Czytaj e-gazetę