Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 43 (936) Data wydania: 23.10.18
Czytaj e-gazetę

Zastępca został burmistrzem

RYDUŁTOWY Wiadomo już, kto zastąpi burmistrz Rydułtów Kornelię Newy. Będzie to jej dotychczasowy zastępca, czyli Marcin Połomski. Wygrał w pierwszej turze. Według oficjalnych danych Marcin Połomski (KW Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa) zdobył 4388 głosów, czyli około 52,01% poparcia, Marek Wystyrk (KWW Moje Miasto) 2503 głosy, czyli 29,67% poparcia, a Stefan Sładek (KWW Samorządni Razem) 1546 głosów, tj. 18,32% poparcia.

Mieszkańcy wybrali nową radę miasta. Najwięcej mandatów zdobyła Wspólnota Samorządowa – 8, co oznacza, że nowy burmistrz musi szukać porozumienia z innymi komitetami. 5 radnych wprowadzi do rady KWW Moje Miasta Marka Wystyrka, 4. radnych KWW Samorządni Razem, 3. KW Prawo i Sprawiedliwość, 1. radną KWW Zdrowe Rydułtowy. Obaj kontrkandydaci Połomskiego weszli do rady miasta. W sumie w radzie zasiądzie 9. radnych, którzy w mijającej kadencji nie pełnili tej funkcji. Frekwencja w Rydułtowach wyniosła 51,37%.

(mak)


Marcin Połomski - 52,01%

– Cieszę się, że mieszkańcy mi zaufali. Wielkie dzięki za poparcie, wielkie dzięki również za wsparcie ze strony mojego komitetu. Przez 4 lata, będąc wiceburmistrzem, starałem się pokazać z jak najlepszej strony. Teraz również będę działał jak najlepiej na rzecz mieszkańców Rydułtów. Z jednej strony moja kadencja będzie kontynuacją rozpoczętych zadań, ale z drugiej strony mam swoje pomysły na miasto. Jako burmistrz chcę współdziałać z radą miasta i mieszkańcami, bo samodzielnie nie uda się zrobić niczego dobrego.

Marek Wystyrk - 29,67%

– Przede wszystkim bardzo cieszę się z tego, że w Rydułtowach była bardzo wysoka frekwencja. To potwierdza, że warto się aktywnie komunikować z mieszkańcami. Wynik wyborów przyjmuję jako zadanie. Nowemu burmistrzowi życzę aby poparcie, które uzyskał, umiał zamienić w sukces całego miasta. Ponieważ będę zasiadał w radzie miasta, to deklaruję, że będę wspierać każdą dobrą inicjatywę dla rydułtowików. Sądzę, że radni z Mojego Miasta udowodnią, że nasza oferta miała solidne podstawy. Będziemy się starali jak najwięcej z naszego programu zrealizować, bo przecież po to startowaliśmy. Zarówno w moim programie, jak i w programie Marcina Połomskiego, było dużo wspólnych elementów. Jeśli jako burmistrz będzie je realizował, to może liczyć na nasze wsparcie.

Stefan Sładek 18,32% – Kandydat był nieuchwytny

Rada miasta

KW Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa

  • Lucjan Szwan
  • Halina Zając
  • Wojciech Koźlik
  • Barbara Wojciechowska
  • Jerzy Wróblewski
  • Maciej Poręba
  • Małgorzata Brzonkalik-Skowronek
  • Alicja Kołodziej N

KWW Samorządni Razem

  • Michał Pierchała N
  • Sławomir Zalenga N
  • Barbara Pawłowicz
  • Stefan Sładek

KWW Moje Miasto

  • Adam Meslik
  • Barbara Baron N
  • Grzegorz Krajczok N
  • Marek Wystyrk N
  • Wiesława Ciurko N
  • KWW Zdrowe Rydułtowy
  • Teresa Anielska

KW PiS

  • Joanna Kubala
  • Wiesław Brzezina N
  • Dariusz Szlachta N

N - nowi radni