Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Ekonowiny: Z Rybnika do Rydułtów na rowerze

09.10.2018 00:00 sub

Już w listopadzie pojedziemy nowym, przeszło 4-kilometrowym traktem rowerowym wzdłuż ulicy Raciborskiej. Asfaltowa droga rowerowa prowadząca od ronda Lievin kończy się w pobliżu skrzyżowania z ul. Sportową, na granicy z Rydułtowami. Wybudowano 3 kilometry zupełnie nowej trasy, której do tej pory na tym odcinku nie było, zaś istniejący kilometr chodnika został przebudowany - zamiast niewygodnej kostki położono asfalt.

– Droga częściowo biegnie wzdłuż ulicy, towarzysząc chodnikowi dla pieszych, częściowo zaś skrajem ciągnących się wzdłuż ulicy Raciborskiej terenów leśnych – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. - Co ważne - przy budowie drogi rowerowej udało się maksymalnie zredukować wycinkę drzew pod inwestycję dzięki poprowadzeniu jej końcowego odcinka w leśnym pasie pozbawionym drzew, w którym położono wcześniej instalację teletechniczną – dodaje prezydent.

Rowerowy trakt, wiodący raz prawą raz lewą stroną ulicy, będzie oświetlony na całej długości. Przejazdy rowerowe przygotowane będą w rejonie istniejących przejść dla pieszych. Na kolejnym etapie zostanie zmieniona organizacja ruchu na ulicy Sportowej, która będzie polegała na bezpiecznym wprowadzeniu rowerzystów na skrzyżowanie.(eco)

  • Numer: 41 (934)
  • Data wydania: 09.10.18
Czytaj e-gazetę