Wtorek, 20 sierpnia 2019

imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

RSS

Gorzyce w drugiej rundzie Narodowego Konkursu Ekologicznego

10.11.2009 00:00
Gmina Gorzyce coraz bliżej ekologicznego sukcesu.
Do konkursu Urząd Gminy w Gorzycach zgłosił się w sierpniu tego roku. Konkurs przebiega w dwóch etapach. Gorzyce pomyślnie przeszły już etap pierwszy. – Jesteśmy jedyną gminą województwa śląskiego, której udała się ta sztuka – podkreśla Maria Władarz, sekretarz gminy.
 
Gorzyce startują w kategorii gmin powyżej 10 tys. mieszkańców i poniżej 30 tys. W tym roku organizowana jest już XI edycja konkursu, do którego przystąpić może każda gmina realizująca co najmniej od dwóch lat inwestycje ekologiczne. – Uczestnik konkursu nie może być karany za naruszanie wymogów ochrony środowiska, musi wywiązywać się z opłat za korzystanie ze środowiska, prowadzić edukację ekologiczną i podejmować inicjatywy w celu usunięcia azbestu – wylicza kryteria pani sekretarz.
 
Organizatorem Narodowego Konkursu Ekologicznego jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych – stowarzyszenie Europa Nasz Dom z Tarnowa. Patronat honorowy nad konkursem objął prezydent RP Lech Kaczyński. Laureat konkursu będzie miał prawo do używania tytułu „Gmina Przyjazna Środowisku”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 stycznia 2010 roku.
 
(art)
  • Numer: 45 (470)
  • Data wydania: 10.11.09