Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 50 (254) Data wydania: 07.12.04

Superbabcia

Jest o co walczyć. SUPERBABCIA  jest pierwszym z kilkunastu konkursów, do których udziału zapraszamy Was - czytelników. Ta wypowiedź o Superbabci która najbardziej przypadnie Wam do gustu wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Wyniki ogłosimy 25 stycznia. A jakie nagrody? Oczywiście super. Dla babci i jej najbliższej rodzinki niezapomniana wizyta w restauracji na rodzinnym SUPEROBIEDZIE. Ale to nie wszystko, przedszkole z którego pochodzić będzie zwycięzca otrzyma zabawki edukacyjne. Czym więcej smsów, tym większa szansa wygranej. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Uczestników konkursu co tydzień będziemy losowo nagradzać srebrną biżuterią.
Paulina Koczy PP nr1 w Radlinie
Babcia Józia pracuje w kopalni, szyje na maszynie i opiekuje się wnukami - moją malutką siostrzyczką. Piecze ciastka, robi dobre obiady. Kocham ją za to, że się nami opiekuje i bawi się ze mną. Najlepiej babcia robi barszcz, gotuje go czasami na obiad.
 
Marcin Marek PP nr1 w Radlinie
Moja babcia nazywa się Lida i mieszka razem z nami, zajmuje się szyciem ubrań, przyszywa mi guziki jak się urwą. Zajmuje się domem, obiera ziemniaki i piecze ciasto na święta. Kocham ją za to, że piecze takie dobre ciasteczka. Zbiera grzyby w lesie i potem robi z nich zupę grzybową, która jest najlepsza.
 
Paulina Podolak PP nr1 w Radlinie
Babcia Teresa pracowała w przychodni jako pielęgniarka a teraz jest już na emeryturze. Piecze ciastka, bawi się ze mną, jeździ z przedszkolakami na wycieczki. Kocham ją za to, że się mną zajmuje i bawi w chowanego - bardzo lubię tę zabawę. Najlepiej babcia piecze ciasta, najbardziej mi smakuje tort z truskawkami.
 
Agata Bochenek PP nr 5 w Rydułtowach
Ostatnio na babcię Elę musiałam czekać 4 godziny w salonie fryzjerskim. Ma buraczkowe włosy, pracuje w banku. Cały czas się maluje. Nienawidzi jak ja płaczę więc robi to co ja chcę, np. tosty z serem. Uwielbia dziadka, mówi do niego kochanie moje.

Filip SzymczykPP nr 5 w Rydułtowach
He, ja powiem coś śmiesznego o babci Doroci. Ona mi daje zawsze 5 zł na jazdę na koniu. Najlepiej gotuje gulasz. Czyta mi najciekawsze rzeczy w moim życiu czyli o koniach i Egipcie. Obsolutnie na mnie nie krzyczy. I o Boże, jak ona kocha dziadka!

Dawid RachwałPP nr 5 w Rydułtowach
Moja babcia Maryśka cały czas nosi torebkę i ciągle coś w niej grzebie. Czasem wygrzebie czekoladę. Zawsze robi mi mój ulubiony chleb z dżemem, piecze rybki. Czyta mi o moich ulubionych gepardach. Tak ich lubię, że powinienem nazywać się Dawid Gepard.
 
Kasia Kamińska PP nr 19 w Wodzisławiu
Stenia Kamińska - to właśnie moja babcia. Szyje w domu, bo jest krawcową. Zaszywa mi dziurę albo doszywa do spodni, jak są za krótkie. Jak jest bardzo późno i idziemy spać, to oglądam z nią telewizję. A dziadek słucha radia. Czasem bawimy się z babcinym kotem - Dzidzią.
 
Krzyś Lasocki PP nr 19 w Wodzisławiu
Moja kochana babcia ćwiczy ze mną karate i wyściguje się ze mną na rowerze. Robi też ze mną taki sport na bieganie. Nazywa się Danka i jest krawcową. Mieszka niedaleko mnie. Kocham ją, bo mnie uczy jeździć na rowerze, wychodzimy razem na dwór. Gotuje mi też zupę ogórkową, barszczyk, żurek i rosół.
 
Ola Kozielska PP nr 19 w Wodzisławiu
Kocham obydwie moje babcie, a dzisiaj opowiem o jednej. Ona ma na imię Stenia. Mieszka tu w tych blokach, niedaleko. Pracuje w szkole. Robi dobre obiadki, rosołek, mięso, ziemniaki i dużo innych, pysznych rzeczy. To, co babcia ugotuje, jest najsmaczniejsze. Czyta mi też bajki i razem gramy w gry.
 
Maciek Makiola PP nr 18 w Wodzisławiu
Babcia Helenka mieszka w Niemczech i pracuje tam w sklepie komórkowym. Zawsze, jak do niej przyjeżdżam, to gotuje mi ciasta, jeździ ze mną rowerze i na nartach. Gotuje mi też hamburgery i kupuje mi wszystko. Zawsze jak przyjeżdża do nas, to przywozi mi słodycze. Mam ich cały barek.
 
Emilka Neugebauer PP nr 18 w Wodzisławiu
Moja babcia Małgosia mieszka razem ze mną w Wodzisławiu. Kiedyś pracowała w Urzędzie Miasta. Teraz często jeździmy do Lalików. To jest w górach. Chodzimy tam na grzyby, a zimą jeździmy na nartach i na „dupolotach”. Moja babcia robi najlepsze ciasta, a moje ulubione to jest truskawkowe.

Andrzej Pałka PP nr 18 w Wodzisławiu
Odwiedzam moją babcię w Krakowie. Jest super. Bo babcia chodzi ze mną na wycieczki, oprowadza mnie po Wawelu. Pokazuje mi różne zabytki. Gotuje też różne hot-dogi i robi dobrą pizzę. Czasem jeździ ze mną na nartach. Przywozi mi też paczki ze słodyczami. Moja babcia ma na imię Emilia
i pracuje w szpitalu.