Numer: 33 (185) Data wydania: 13.08.03

Kibice chcieli więcej

Gol dla Odry padł w 12 minucie meczu, była to pierwsza i niestety ostatnia bramka zdobyta przez piłkarzy MKS Odra.

10 sierpnia Odra Wodzisław na swoim stadionie podejmowała Legię Warszawa. Pierwsi zaatakowali piłkarze Legii Warszawa - w 9 minucie po szybkiej akcji Vukovic odegrał z pierwszej piłki do Sokołowskiego w pole karne, na szczęście było to podanie niedokładne i piłkę przejęli zawodnicy Odry Wodzisław. Drugą szansę zawodnicy Legii zmarnowali w 10 min., kiedy to po rzucie rożnym Jarzębowski niecelnie strzelił głową z 10 m. Swoją szansę wykorzystał za to Nowacki, który przejął piłkę, gdy Jóźwiak chciał głową podać piłkę bramkarzowi, a ponieważ zrobił to niecelnie, Nowacki wpakował piłkę do siatki Legii z odległości 14 m. Po straconej bramce piłkarze Legii chcieli nadrobić straty, ale mieli kłopoty z pokonaniem defensywy „Odry” Wodzisław. „Odra” w 23 minucie miała szansę na drugiego gola, Grzyb z 18 metrów zaatakował bramkę, niestety piłka przeszła nad poprzeczką. Kolejna szansa na zwiększenie przewagi dla „Odry” pojawiła się w 25 min. I połowy. Po błyskawicznej kontrze Odry Jarosz zagrał do Nowackiego, który w pozycji sam na sam z Borucem strzelił z 14 metrów nad pop-rzeczką. W 32 minucie Legia mogła wyrównać, ale Surma niecelnie strzelił z 16 metrów. Kolejny atak na bramkę Legia przypuściła w 35 min., kiedy to Vukovic z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne, ale głową nie sięgnął jej wbiegający w „szesnastkę” Zieliński. W 41 min. zawodnik Legii - Saganowski próbował wyrównać wynik, na szczęście nieudany, ale już minutę później Sokołowski przypuścił atak na bramkę Odry i pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1: 1. Jeszcze przed gwizdkiem sędziego, kończącym pierwszą połowę, Wróblewski otrzymał żółtą kartkę.

Druga połowa meczu ledwo się rozpoczęła, a już trzeba było ją przer-wać, by uprzątnąć serpentyny z boiska, które rzucili fani „Odry”. W 53 min. Legia mogła objąć prowadzenie, ale Surma nie trafił w okienko bramki „Odry”. Sędzia przyznał kolejną żółtą kartkę dla zawodnika Legii, tym razem Saganowski faulował Myszora. „Odra” mogła objąć prowadzenie w 60 min., ale Boruc obronił strzał Radzewicza. Trzecią żółtą kartkę także otrzymał zawodnik Legii - Zieliński. W 70 min. piękny strzał z 14 m wykonał Nowacki po podaniu Myszora, ale Boruc opanował sytuację. Świetną okazję do strzelenia gola mieli piłkarze „Odry” jeszcze w 78 min., niestety Nowacki, strzelając z 5 m i mając przed sobą pustą bramkę przeniósł piłkę nad poprzeczką. Od 82 min. pił-karze Odry grali z przewagą, Saganowski zszedł z boiska, bo otrzymał drugą żółtą kartkę za faul na Jankowskim. W 86 min. wodzisławscy piłkarze mogli objąć prowadzenie, ale trzech piłkarzy minęło się z piłką w polu karnym. Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu, ale czasu tego nie wykorzystała żadna z drużyn, by zmienić wynik na swoją korzyść.

Odra: Bęben - Myszor, Jankowski, Cios, Grzyb, Radzewicz, Nowacki (84 min. - Kałkus), Kwiek (67 min. - M. Sokołowski), W. Górski, Jarosz (79 min. - Kłus), Ziarkowski;
Legia: Boruc - Jarzębowski, Zieliński, Jóźwiak, Szala (89 min. - Magiera), Kiełbowicz, Vukovic, Surma, T. Sokołowski I (80 min. - T. Sokołowski II), Wróblewski (76 min. - Svitlica), Saganowski. Odra Wodzisław  - Legia Warszawa: 1:1 (1:1), Bramki: Nowacki (12 min.) - Sokołowski (42 min.). Czerwona kartka: Saganowski (82 min.). Sędzia: Krzysztof Słupik (Tarnów).