Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 12 (1611) Data wydania: 21.03.23
Czytaj e-gazetę

Mażoretki Zary nowymi układami tanecznymi zdobyły pierwsze medale w roku

Trzy formacje taneczne ze Źródła stawały na podium festiwalowym w Rybniku. To początek obfitego w starty sezonu mażoretkowego dla podopiecznych Aldony Krupy-Gawron i zespołu trenerskiego z Raciborza.

4 i 5 marca w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbył się X Jubileuszowy Festiwal Tańca VIVERSO’ 2023. Reprezentujące Stowarzyszenie Źródło z Raciborza i Stowarzyszenie Bajtel z Gminy Nędza mażoretki ZARA aż trzy razy stawały w Rybniku na podium :

• w kategorii Mażoretki-Cheerleaderki od 16 – 26 lat Zara I zdobyła miejsce I

• w kategorii Mażoretki-Cheerleaderki od 12 – 15 lat Zara II zdobyła miejsce III

• w kategorii Mażoretki-Cheerleaderki do 11 lat Zara III zdobyła miejsce II.

Na co dzień tancerki trenują pod okiem instruktorów tańca; w tej grupie są: Paulina Ostrowska, Artur Stroka, Nadia Czemeryńska, Katarzyna Breuer, Oliwia Stroka i Aldona Krupa-Gawron. Swe umiejętności akrobatyczne zawdzięczają współpracy z Powiatowym Centrum Sportu, gdzie ich trenerami są: Joanna Stępień, Joanna Sokołowska, Edyta Przybyła i i Denis Wilasek. Z PCS tancerki Źródła są związane już 10 lat. Trenują tam gimnastykę artystyczną.

Pierwszy sprawdzian

Impreza w Rybniku ma charakter ogólnopolski. W tym roku przyjechały zespoły m.in. z: Bytomia, Czerwionki, Tworkowa, Wólczyna, Łubnic, Łańcuta, Warszawy, Jeszkowic, Imielina, Gliwic, Radlina, Kużni Raciborskiej, Libiąża, Siemianowic Sląskich, Marklowic, Krakowa, Jastrzębia Zdroju, Oświęcimia i Brzegu.

Cykliczna impreza nie ma jednak wpływu na kwalifikacje do Mistrzostw Polski i jest pierwszym w roku sprawdzianem nowych układów tanecznych.

W kolejny weekend raciborskie mażoretki występowały na Festiwalu Małej Sceny w Kuźni Raciborskiej, skąd też przywiozły kilka medali.

Na Konkurs Parada do Czerwionki-Leszczyn formacje Zary pojadą 25 marca, a na początku kwietnia odbędą się Mistrzostwa Okręgu nr 3, które nominują do Mistrzostw Polski w Dąbrowie Górniczej. Tą imprezę zaplanowano od 4 do 7 maja.

Światowa Ostrawa

10 czerwca w rozkładzie zajęć mażoretek jest odbywający się w Knurowie Turniej Mażoretek Scarlet. 17 czerwca SKZR Źródło będzie gospodarzem XXI Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych: „Śląsk – kraina wielu kultur”. Dzień później zaplanowano w Raciborzu cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs: III Międzynarodowy Mażoretkowy Zawrót Głowy.

Od 22 do 25 czerwca seniorki prawdopodobnie pojadą na Mistrzostwa Europy MWF do Mariboru, a pod koniec sierpnia być może uda się wyjechać na Mistrzostwa Świata IFMS. Te zawody po raz pierwszy odbędą się niedaleko od Raciborza, bo w Ostrawie.

(oprac. m)