Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Prezydent Polowy: są dwie koncepcje dla placu Długosza

10.11.2020 00:00 red

Włodarz Raciborza znów odsunął w czasie podanie informacji, jaką przyszłość rysuje dla placu Długosza. We wrześniu mówił, że te wieści będą znane w październiku. Na koniec miesiąca oznajmił, że nadal czeka na rozmowę w tej sprawie.

W lutym 2019 roku w magistracie ogłoszono, że plac zostanie sprzedany, a jego nabywcą chcą być Eko-Okna i zbudować w centrum Raciborza szkołę. Przy niej miała być strefa handlowo-usługowa, podziemny parking, a także część restauracyjna z ogrodami na dachu.

Mimo zgody rady miasta na sprzedaż centralnego placu w Raciborzu i sporządzenia wyceny tego terenu (prawie 10 mln zł) Miasto dotąd nie ogłosiło przetargu. Dziennikarze co miesiąc dopytują prezydenta Polowego o nowinki w tej sprawie, a włodarz niezmiennie mówi, że niebawem o tym poinformuje.

We wrześniu zapewniał, że sprawa rozstrzygnie się w październiku. Na posesyjnej konferencji prasowej 30 października oznajmił, że czeka na spotkanie w tej sprawie. – Jeszcze chwila cierpliwości i będziemy mieli jasność – stwierdził. – Toczą się rozmowy dotyczące dwóch rozwiązań dla placu Długosza. Tyle mogę powiedzieć – uciął. W mediach pojawiła się później informacja, że Eko-Okna wspólnie z magistratem przygotują stanowisko w sprawie placu Długosza.

Przypomnijmy, że brak postępów w sprawie sprzedaży i zagospodarowania placu Długosza był jednym z powodów rozpadu koalicji Polowy – Fita i braku wotum zaufania dla prezydenta miasta.

(m)

  • Numer: 45 (1488)
  • Data wydania: 10.11.20
Czytaj e-gazetę